BlackBerry için bir darbe daha!

Bir zamanlar en güvenilir telefonlar olarak anılan BlakBerry cepler, şimdi önemli müşterilerini birer birer kaybediyor! İşte son örnek...

  • Levent Öztürk
BlackBerry için bir darbe daha!

10 yılın ardından, ABD senatosu çalışanları, artık BlackBerry telefon alamayacak. Geçtiğimiz Çarşamba günü çalışanlara gönderilen bir notta belirtilene göre BlackBerry'nin cihazlarında BlackBerry 10 yazılımını kullanmayı bırakması ile beraber, senatonun başka bir seçeneği kalmamıştı.

Notta yazana göre, var olan stok bittikten sonra yeni cihaz alımları sadece garanti değişimleri için olacak. Yazana göre senatoda şu anda 600'ün biraz üzerinde telefon stoklanmış durumda ve bu telefonlar "görülebilir gelecekte" desteklenmeye devam edilecek.

Bu haber, Kanadalı telefon firmasının üzücü gelir raporunun ardından ortaya çıkmış durumda. BlackBerry, ilk finansal çeyrekte sadece 500.000 telefon satarken, bir önceki çeyrekte 600.000 ve ondan önceki çeyrekte 700.000 telefon satmıştı.

BlackBerry, konu hakkında henüz bir yorum yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bb android e geç geçti bide eski sistemi bırakmak istemiyor böyle giderse batar zaten iyice batmış durumda

gelmiş geçmiş en iyi mobil işletim sistemini yanlış politikalar nedeniyle bitirdiler, cihazlarda elimizde patlayacak yakında. passport kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. fakat elimde patlaması yakındır dediğim gibi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost