Asus'un yeni anakartları çok farklı...

Asus'un yeni anakartları birçok teknolojiyi aynı anda sunuyor. İşte teknoloji harikası Asus'lar...

Extra Serinlik

Extra Serinlik

ASUS anakartlar, normal çalışma sıcaklığıyla üstün performans sağlıyorlar. Daha yüksek overclock potansiyeli için sıcaklık olabildiğince düşük düzeyde tutuluyor. Böylece sistem içerisinde bulunan işlemci gibi pahalı bileşenlerin ömrü uzuyor.

Turbo V: Tek Dokunuşla Overclock
ASUS Turbo Key teknolojisi kullanıcıların PC güç (power) düğmesini bir overclock tuşuna çevirmelerini sağlıyor. Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra Turbo Key oyun oynarken veya çalışırken tek bir dokunuşla performansı yükseltiyor. ASUS TurboV ile doğrudan işletim sistemi üzerinden overclock yapılabiliyor. Kullanıcı dostu arayüzü yardımıyla acemi kullanıcılar bile işlemciyi büyük oranda hızlandırılabiliyor. Dahası yapılan "en iyi ayarlar" kaydedilerek, daha sonra yeniden yüklenip kullanılabiliyor.

Voltaj Koruması
Güç kaynağından gelen gerilim düzensiz ise anakartın önemli bileşenlerinden birine zarar verebilir. ASUS voltaj koruması (Anti-Surge Protection) aşırı gerilim değerlerine karşı izolasyon sağlayarak anakartın kullanılamaz hale gelmesini engelliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

gigabyteın yolunda ilerliyor asus :)
xtreme phase gigabyteın o.c. için dynamic saver teknlojisiyle aynı mantıkta çalışıyor.
turbo v ise asusun zaten varolan "ai overclock" teknolojisinin yeni adı.
örnek; bendeki p5n-e modeli 3 fazlı olduğu için 65nmlik Q6600 o.c. edilemiyor en ideali için 6 faz ve yukarısı öneriliyor.
asus p5n-e slı kullanıcısı olarak rahatlıkla diyebilirm ki distribütörlüğünü çizginin yaptığı asus fiyatı uygun olamk kaşulu ile alınabilir.
yaşasın rekabet!..

asus iyidir güzeldir via olmadıkça çipset çok hissedilir biçimde işlemlerde gücünü hissettiriyor fakat ufak bir sıkıntı var onuda düzeltirse yeni ürünlerde ozaman 4X4 olacak o sorunda anakarttaki çipsetlerin pasif soğutucu ile soğutulması eğer fan ile sunulursa soğutma çözümleri daha seri stabil ve soğuk bir platform oluşturacağına inanıyorum.

Win 7 tam olarak çıksın pcyi yenileceğim İnş. Anakartımı P6T Deluxe, işemci olarak Corei7 (min 3.0 Ghz) tercih edeceğim.

Bilgisayar konusunda asus benim favorim.
sade basit sağlam ve güçlü

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir