Bu Android oyunları, tehlike saçıyor!

Eğer Google Play'den bu iki Android oyununu indirdiyseniz, Büyük bir sorununuz var demektir...

  • Levent Öztürk
Bu Android oyunları, tehlike saçıyor!

Güvenlik araştırmacıları, Facebook bilgilerini çalan ve arkadaş listesi aracılığı ile yayılan kötü amaçlı iki Android oyununun bir milyonun üzerinde kez indirildiğini duyurdu.

ESET araştırmacıları, yakın bir zamana kadar Google Play Store'da yer alan Cowboy Adventure isimli oyunun, Facebook bilgilerini çalarak bu bilgiler aracılığı ile yayıldığını fark ettiler. Bu bilgilerin çalınması ise, oyunun ortasında ortaya çıkan sahte bir Facebook giriş ekranı aracılığı ile gerçekleştirilmekteydi. Eğer kullanıcılar bilgilerini girerlerse, bilgiler bir HTTPS bağlantısı ile uzaktaki bir sunucuya gönderilmekteydi.

Bir başka oyun, Jump Chess, benzer bir şekilde kötü amaçlı bir koda sahipti ve farkında olmayan kullanıcılardan sosyal medya bilgilerini toplamaktaydı. İlginç bir şekilde, kodun arkasındaki kişiler, kullanıcıların bulundukları yeri kontrol ediyor ve ABD ve Kanada'daki kullanıcılar için sahte giriş ekranını göstermiyorlardı.

İki oyun da Play Store'dan çıkartılmış durumda ancak daha önce bu oyunları indirdiyseniz, Facebook bilgilerinizi değiştirmenizde yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sadece bu oyunlar değil androidin kendisi başlı başına bir tehlike sebebidir....

@13 Temmuz 2015 16:45 Apple tarafından hazırlanmış iftira... asıl virüsün kendisi ios...

@13 Temmuz 2015 16:45 asıl virüs yuvası ios ve wp... daha içinde ne var yok belli değil...

@13 Temmuz 2015 16:45 İos olmasın o :)))

yaşasın güvenli google playiniz. belki de google bildiği halde bir şey yapmamıştır bilgileri o da alıyorsa.

android platformunu sevip sevmemek önemli değilde, düşman olmayı bir türlü anlamıyorum. sevmezsin anlarım da neden düşman oluyoırsun? android de küçük ya da büyük olsun bir sorun çıkınca hemen sırıtmaya başlıyorlar... ben android en iyisidir diyen biri değilim tabii ki. ama android de sorunlardan dolayı sevinen insanları anlamıyorum. aynı durum diğer platformlar için de geçerli tabii ki.

WP yi belki bir kere bile görmeyen ve İOS kullanmayan arkadaşlar burada trafik yapmayın İOS ve WP en iyisi android artık virüsten kullanılamaz hale gelmiş durumda.

Sen de yorum yaz