Bu dizüstünün klavyesi yok!

Bu laptop'un gerçek bir klavyesi yok... Ama bu durum yazı yazamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bu dizüstünün klavyesi yok!
Klavye yok, yerine donunmatik ikinci bir ekran var...

Bir süre önce "One Laptop Per Child" (OLPC) Vakfı'nın yeni bir model üzerinde çalıştığından ve bu yeni modele XO-2 adının verileceğinden bahsetmiştik. İşte aynı XO-2, yeni adına da kavuşarak resmi olarak basına tanıtıldı.

Yapılan tanıtıma göre iPhone ve benzer taşınabilir cihazlarda bulunan dokunmatik ekranlar gelecek nesil dizüstülere transfer olabilir. Bir İtalyan tasarım ajansıyla Amerikalı bir firmanın ortaklaşa geliştirdiği konsept dizüstü bilgisayar alışılagelen tuş takımı yerine dokunularak aktive edilen ikinci bir ekrana sahip.

İlk kez "One Laptop Per Child" - Her Çocuğa Bir Dizüstü Vakfı'nın düzenlediği bir basın toplantısında görücüye çıkan ve adının V12 olmasına karar verilen tasarımda çift LCD ekran bulunuyor. Çelik ve fiberden üretilmiş prototip cihazın ikinci ekranı gerektiğinde bir "soft" klavyeye dönüşebiliyor. Amerikalı üreticinin kimliği şimdilik gizli tutulurken projenin beklendiği gibi gitmesi halinde dizüstünün 2010 yılında piyasada olacağı gelen haberler arasında. Ancak fiyatının 75 Dolar olacağı söylentileri henüz bir kesinlik kazanmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Fiyatı 75 olursa burda onu 300 e satarlar yeni EEE PC çıktı diye

75 dolar 200 falan ediyo değilmi.ben bunu alırım aslında içinede ubuntu yüklerim :D

150 lira veririm temizinden.

75 dolar aslında 90 falan ediyor en fazla

Benden de 150 çalışır.

Sizce böyle bir aletin 75 $ dan satılması inanılacak bir şey mi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir