Bu işletim sistemi sadece robotlar için...

Bu işletim sistemi ne Windows'a ne de Linux'a benziyor. Hatta bilgisayarınızla pek bir ilgisi de yok

Robotlar takım çalışmasını öğreniyor

UBot'un belden aşağısında tekerlekler, belden yukarısında bir gövde ve kollar var. Bu robot sarı bir balonu götürüp WAM isimli, üç parmaklı bir robot kol olan arkadaşına hediye ediyor. Evet farklı robotlar bir arada çalışıyor! İşbirliğini öğrenen robotlar gelişiyor!

Tabii ki ceset yiyen robotlar haberi ve uzmanlardan robotların geliştirilmemesi yönündeki uyarılar insanları ürkütüyor. Ancak itfaiyeci robotlar gibi gelişmeler de sevindirici.

Uluslar arası yapay zeka konferansı olan International Joint Conferance on Artificial Intelligence'da (IJCAI) toplanan robotlar ve yapımcıları bazı sorunları tartıştı. Robotların bir arada uyumlu çalışmasını zorlaştıran temel unsur her birinin çok özel üretim olması. Her biri çok farklı özelliklere sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Amerika yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Açık kaynak ve linux sistemler her yerde her ortamda çalışır. Kodlar açık olduğu için istediğin özelleştirmeyi yaparsın. İstediğin özellikleri ekler kullanırsın.

kısaca sky net deyinsene şuna :))

anlaşılan yorumcu arkadaşlarımız terminatör dizisine vakıf :)

Aslında linux gibi bir işletim sistemi kullansalar yada linux kernelini.Çünkü dünyada nasıl her kurum linux'a farklı modifiye uygulamışsa(pardus,ubuntu,debian....gibi)onlarda böyle yapsa çok daha iyi olur diye düşünüyorum....hem çok fazla para ve zaman harcamazlar hem istediklerine kavuşurlar....

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Robotlar takım çalışmasını öğreniyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir