Bu programla farenizi daha etkili kullanın!

Tek bir fare hareketi ile dilediğiniz her şeyi yapmak ister miydiniz? İşte bunu sağlayan özel araç.

  • Gökay Özbudak

Bilgisayarlardaki kısa yol tuşları birçok kullanıcının çok işine yarıyor. Hızlı işlemlerde dakikalar kazandıran tuş kombinasyonlarını artık klavyeden uzak olduğunuz zamanlarda fareyle yapmak da mümkün.

Just Gestures isimli program sayesinde bilgisayarınızın faresine birçok özellik ekleyebiliyorsunuz. Programı ilk yüklediğinizde farenizde bulunan düğme sayısına göre seçenekler çıkıyor. Bu seçenekler sayesinde klavyenizle yapabildiğiniz birçok kısa yolu farenizin birkaç hareketiyle yapmanız mümkün. Örneğin, farenizin bir tuşuna bastıktan veya basılı tuttuktan sonra farenizle bir "U" yaptığınızda masaüstüne dönmeniz mümkün, aynı işlemi tekrar yaparak yaptığınız işlemlere kaldığınız yerden de devam edebiliyorsunuz.

Just Gestures'ın kombinasyonları oldukça fazla ve hatta bununla yetinmeyen programcılar kullanıcıların istediği gibi kısa yol oluşturmasına da olanak sağlamış. Just Gestures hoşunuza gittiyse buradan bedavaya indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

güzel bir şeye benziyor

Denemenizde fayda var, ben beğendim.

güzel olmuş.teşekkürler

deneyelim bakalım. kullanışlı birşeye benziyor. teşekkürler

bende microsoft kablosuz notebook mouse var.microsoftun sitesinden microsoft intelli point programı ile zaten yapıyorsunuz. yeni bir şey değilki bu.

Çok güzel bir program kurdum kullanıyorum ve memnunum...

strokeit bundan güzel. böyle gereksiz yer kaplayan alternatifler pek verimli olamıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play