Bu şirket PC'de zirveyi vermiyor!

Lenovo, IDC 3'üncü çeyrek ön sonuçlarına göre, global PC pazarında liderliğini sürdürüyor.

PC'de zirveyi vermiyor!

Lenovo, IDC 3'üncü çeyrek ön sonuçlarına göre, yıldan yıla %10 düşüş yaşanan global PC pazarında %21 pazar payı ile liderliğini devam ettirdi. Lenovo ilk iki çeyrekte iyi gelen sonuçların ardından Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan 2015 yılının 3'üncü çeyrek IDC ön sonuçlarına göre global pazarda %21 ile yine dünyanın en büyük PC üreticisi oldu.

IDC ön sonuçlarına göre toplam PC pazarı ise tüm dünyada yıldan yıla %10 oranında düştü ve toplam PC adedi 71 milyon olarak gerçekleşti. Lenovo ise sektördeki bu önemli düşüşe rağmen 15 milyon adetle önceki çeyreğe göre de pazar payını artırarak liderliğini devam ettirdi. Dünyada %21'lik bir pazar payına yükselmeyi başaran teknoloji devi Lenovo, global PC pazarındaki daralmaya rağmen başarısı ile dikkat çekti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Lenovo yakın bir tarihte ''Medion'' u devraldı. Elbette satış sayılarında katkısı olmuştur. Tüm Dünya'da kronik ekonomik kriz var, pazarda daralma söz konusu bu da pazarı olumsuz etkilediği gibi çok hünerli tabletlerin rağbet görmesi de piyasayı ve PC satış rakamlarını olumsuz etkiliyor. Küçük, orta ve yeni kurulan işletmeler için tedarik masrafı az olduğundan Lenovo rağbet görmektedir. Piyasalarda genişleme olduğunda rakipleri , HP, DELL, Acer kesinlikle yeniden zirveye yerleşecektir.

@07 Kasım 2015 10:34 hp acer batsın umrumda değil isterse ama dell iyidir çıksın zirveye

hibrit ler peynir ekmek gibi gidiyor Lenovo da farkında

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play