Bugün varolan 10 inanılmaz teknoloji!

Birkaç sene önce bu teknojilerin geleceğini hayal bile etmiyorduk! İşte bugün varolan o 10 teknoloji

  • Zeynel A. Öztürk

2011'in yarısına neredeyse geldik. Sadece bu sene bile birçok önemli teknolojik gelişmeye sahne olurken yılın geri kalanında tanışacağımız yenilikler bizi meraklandırıyor. Ancak bu yazımızda gelecekteki değil bugün sahip olduğumuz, bir zamanlar için hayal gibi görünen teknolojileri ele alıyoruz.

İstereniz biraz geriye gidelim. 1999'daki teknolojiyi hayal ettiğimizde o zaman oldukça etkileyici bir durumda olduğumuzu düşünebiliriz. Her şeyin çok daha iyi olabileceğini hayal etmek ise belki de oldukça zor olurdu. 11 sene sonra bugün, dünya o zamankinden çok daha farklı bir halde ve son yıllardaki gelişmeler bilim kurgunun bile tahmin edemeyeceği cinsten.

Bugün sahip olduğumuz 10 inanılmaz teknoloji galerimizde sizleri bekliyor! Tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

1.44 mb disket sürüler vardı ne havalıydı o zamanlar be. O elindeki ne. disket, bilgisayardan resim müzik falan yüklüyorum :))

pentium 1 i şuanın mac book prolar gibiydi alamayıp herkez celeron alıyordu

16 Bit İşletim Sürümleri.Disketten Format Pc Başında Sabahlardık Format Atmak En Büyük Başarıydı Pcden Anlayanda Yoktu..Az Çok Pc Bilenleri Yabancı Firmalar Kapıyordu..Şimdi Oyuncak Gibi Oldu

Şimdi bu teknolojiler artık su gibi günlük ihtiyaçlarımız. O zamanlara dönmek zorunda kalsak herhalde insanlar çıldırırdı. :) celeron bilgisayarlar, disketler ve başında saatlerce beklemek zorunda kaldığımız internet! Düşüncesi bile sinir bozucu :)

voodoo ekran kartımı özledim :D

Ya win 95'i yükleyebilmek, cd sürücü tanıtmak.!!!!!! ya o dos sistem

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play