İnternette yaptığımız 8 saçma şey!

İnternette bu 8 aptalca şeyi yapmaktan asla vazgeçmiyoruz! İşte yapmamamız gerekenler...

Çevrimiçi verilerimizi yedeklememek...

Çevrimiçi verilerimizi yedeklememek...

5. Çevrimiçi verileri yedeklememek: Web hizmetleri, herhangi bir zamanda çevrimdışı hale gelebiliyor (örnek: Megaupload). Fotoğraf ve video gibi verilerinizi sabit diskinizde yedekleyebilirsiniz. Örneğin Facebook, tüm verilerinizi indirmenize izin veriyor (Hesap ayarlarından). InSync ile Google Docs'unuzu yedekleyebilir Backupify ile Google Apps, Twitter, Facebook ve fazlasını yedekleyebilirsiniz.

6. Yazdıklarımızın anonim olduğunu düşünmek: İnternette anonim olmanın imkansızlığından bahsetmiyoruz. Ancak örneğin kullandığınız bir takma isim varsa ve bu isimle sıkça yazıyorsanız, Google'da bir arama yaparak kim olduğunuz hakkında daha fazla bilgi elde etmek mümkün olabilir. Bir blog'a veya herhangi bir yere yorum yaparken Facebook'a oturum açmış olmanız, kim olduğunuzu ortaya çıkarabilir.

7. Hiç değiştirmediğiniz, güvensiz bir parola kullanıyorsunuz: Birçoğumuz, karmaşık bir parola kullanmaya üşeniyoruz. Ancak bu, en azından hassas olan hesaplarımız için oldukça önemli.

8. Bulunduğumuz yeri bildirmek: Foursquare, Gowalla ve Facebook gibi sitelerde konumumuzu tüm dünyayla paylaşmadığınıza seçici olmanızda yarar var. Aksi halde farkında olmadan hırsızları evinize davet ediyor olabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Facebook "beni izleme" seçeneğini hiç takmıyor ki. Amazonda baktığım her ürün sağ tarafta yer alıyor. Facebook kapalı gezsem bile bu böyle.

Kişisel bilgilerimi Chromede bulunduruyorum diğerlerini es geçtim

güzel yazı olmuş sonuçta .....asla ama asla kendi evimi işaretlemem

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir