Büyük firma Chrome OS'a hazırlanıyor!

Büyük firma, Chrome OS için planları hazırlamaya başladı bile... İşte Chrome OS'un geleceği...

  • Gökay Özbudak
Dell, Chrome'a hazırlanıyor!
Dell, Chrome OS'ye büyük önem veriyor...

Arama devi Google'ın çıkacak olan işletim sistemi Chrome OS şimdiden büyük firmaların takibinde. Dell'in Çin ve Güney Asya başkanı Amit Midha, Reuters'a Chrome OS ile çok yakından ilgilendiklerini söyledi.

Midha: "Endüstrinin ve teknolojinin iki üç yıl içinde nasıl şekilleneceğini görmek zorundayız, bu yüzden devamlı olarak Google ile çalışacağız." dedi.

Sözlerini şöyle sürdürdü: "İki ya da üç yıl içinde bilgisayar pazarında çok değişik ve özel yenilikler olacak. Biz de bu değişimin ön saflarında yer almak istiyoruz. Yani Chrome, Android ya da buna benzer şeylerin liderliğini yapmak istiyoruz."

Ayrıca endüstrinin diğer önde gelen firmalarından Acer ve Hewlett Packard'ın da Chrome tabanlı cihazlar hazırladığı gelen haberler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Biz boşuna Chrome Os çıkacak diye heveslenmeyelim. Bizde Google sansürü oldukça, Google'ın hiç hir hizmetinden yararlanamayız. Chrome Os kurulu netbook aldığınızı düşünün. Google sansürü nedeniyle Google'ın serverlerine bağlanamasınız ki, bilgisayarınızı kullanın.

Bizde teknolojiden önce sansürcü zihniyetin değişmesi lazım. Yoksa bu zihniyetle gidersek varacağımız yer, Osmanlı'nın son zamanlarındaki hali olur. Malum, matbaa da Osmanlı'ya 300 yıl geç gelmişti.

Google çok fena geliyor ... Microsoft u sanırım daha zor günler bekliyor ...

şu internete bağlı kalma olayı yüzünden pek tutmaz gibime geliyor ama hatta linuz ve windowstan pay bile alamaz. zaten stabil bir internetimiz yok vede elektriğimiz. biri gittimi işletim sistemini kullanmıycakmıyız? bu yüzden kaybeder

Devlet elinden geleni ardina koymayabilir ama ben bu OS`i kullanirim arkadas.

Chrome OS cloud tabanlı yani internet olmadan çalışmayan bir sistem.Microsoft'a rakip olamaz.Google büyük başarısızlıklarından sadece biri olacak.Tabi Google hemen başarılı ürünlerini ön plana çıkarıp unutturacak her zamanki gibi bize...

Google OS internet ile bütünleşik olacak. Türkiye'de çoğu kişide internet hala sınırlı. Ayrıca bu hizmetleri sorunsuz kullanmak için internetin hızlı olması gerek. ve windows bu kadar yerleşmişken, google pek birşey yapamaz.

chrome os oyuncular için olmayacak büyük ihtimal.20 senelik win kullanıcısıyım.eğer google oyuncular için winden daha iyi bir os yaparsa, anında bırakırım.

Unutmamak lazim Microsoft Hepisinin Dedesi :)

bulut bizi aşar.

Aslında sansürden kullanılamamasından ziyade, Chrome OS sansüre bir çözüm olabilir. Çünkü sizin açtığınız bir Web sayfası Google'ın serverlarında açılacak, sizin bilgisayarınızda değil. Size sadece açılan sayfanın ekran görüntüsü yollanacak. Eğer engellenen servislerin önünü açtığı için Chrome OS bağlantılarına sınırlama getirilirse ancak bir sorun oluşabilir. Onun da çözümleri çıkar elbet.

matbayı kapatması kolayda interneti kapamak biraz sıkar isteyen istedigi gibi giriyor youtube a bir sürü yol var dns yi degiştir proxy ayarı yap olmadı tunnelleri kullan oda sarmazsa bilgisayardaki host dosyasını degiştir bak şimşek hızında giriyor ozaman

chrome os'u heyecanla bekliyoruz (:

geleceği varsa göreceğide var (ilgilenmiyorum banane googleun OS'undan :D:D:D )

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play