Chrome 29 hazır; İndirin!

Chrome'un en son sürümü Chrome 29 resmi olarak yayınlandı! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome 29 hazır; İndirin!

Google, adres çubuğunda geliştirmeler sunan Chrome 29'un final sürümünü indirmeye sundu.

Masaüstü Chrome 29, adres çubuğu yoluyla sık ziyaret ettiğiniz web sitelerine göre "açılır öneriler" sunabiliyor. Google yazılım mühendisi Mark Pearson, bu sayede daha isabetli öneriler sunduklarını söylüyor. Daha akıllı arama önerilerinin yanında Mac kullanıcıları, yeni "zengin uyarı" desteğinden faydalanabiliyorlar. Bu işlev Windows kullanıcılarına Mayıs ayında gelmişti.

Chrome 29'daki bir başka yeni özellik, artık tüm eklentilerinizi sıfırlayarak varsayılanlara dönebilmeniz. Pearson bu sayede eklentilerle dolup taşan tarayıcınızı sıfırlamanın bir yolunu sunduklarını söylüyor. Ayarlar > Gelişmiş ayarlar altında bulunan bu işlev, temaları, yer imlerini ve uygulamaları sıfırlamıyor.

Bugünden itibaren güncellenmeye başlanan Chrome for Android ise "başlangıç ve kaydırma performansı" geliştirmeleriyle geliyor. Google, mobil tarayıcının WebRTC'yi desteklemeye başladığını da duyuruyor. Bunun anlamı, herhangi bir eklenti yüklemeden videolu görüşmelere katılmanın mümkün olacağı.

İndirin: Chrome

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Ne olursa olsun, Maxthon !

Yine işe yaramaz yine TIRT :x İyi ki varsın TİLKİ................ :D

Bi iki yenilik yapıp öyle sürüm yükseltseler bari.Hepten tadını kaçırdılar bu işin. Yeni sürüm çıkınca hiç heyecan vermiyor programlar.

@21 Ağu 2013 12:45 En azından Microsoft gibi davul zurna ile versiyon çıkartmıyorlar. versiyon çıkınca kullanıcının haberi bile olmuyor.

Sayın Chip ve Tüm TeknoDuayenleri; Haber açılmışken Google'ye iletilmesini istediğim; Birkaç küçük önerim olacak, İletirseniz herkese Çook yararlı olacak. İletirseniz seviniriz! 1- Chrom'e İE'da olduğu gibi Google toolbar Standart, Diğerleri Kolay eklenebilmesini. 2- Chrom'e İE'da olduğu gibi Yeri belli, Açık, Heryere ve Tarayıcıya Aktarılıp kopyalana- bilen, Gelişmiş Fonksiyonel Yer İmleri menüsünün mutlaka eklenmesini. 3- Chrom'e Avast'ta, FireFox'da olduğu gibi Ama gelişmiş Yani; Tüm Site ve Sayfalardan Çoktan seçmeli Tektek Toplu veya Tüm. Resim, Video Hatta Program, Uygulama, App, Apk, Script, Tema vb. vs. Herşey Güvenilir, Hızlı ve Kolay. Yakalama, Seçme İşaretleme Düğme ve Fonksiyonların eklenmesini. Mümkünse ki mümkün ve Çook kolay Tek satırda Gelişmiş ( Araç Çubuğu+Toolbar ) birleşimi. İçerisinde Capture, Dowload, Favorites, Seçme, Kopyalama ve Taşıma vb. Düğmesi Mutalaka bulunan ''Chrome Toolbar'' adı altında Standart olarak Eklenmesi İsteğimizi Google Yetkililerine İletilmesini. Önemle Rica ederiz. Saygılar, Selamlar ;))

@21 Ağu 2013 13:35 Chrome'un bunları eklemesini bekleme bence. İstediklerin hangi tarayıcıdaysa onu kullan ama bir isteğim var derken de Chrome'un diğer tarayıcılarından eksiklerini tek tek sıralamışşsın.

Geleceğin tarayıcısı Metro IE 11'e geçin bu gibi komik saçmalıklarla boğuşmayın....

@21 Ağu 2013 14:02 winxp de kullan da görelim ie11 i

IE 10 dururken Chrome (...,24,25,...,28,29,...) neyinize anlamadım gitti. Windows 8'de IE'nin üzerine tarayıcı yok bunu kalın kafanız anlamadı gitti bir türlü..

@21 Ağu 2013 14:41 win8 kaç günlük işletim sitemi. kaç kişi kullanıyor

Şu anda en iyi tarayıcı testlerede bakarsak İE10 kimse inkar etmesin.

@21 Ağu 2013 14:53 chrome olmasa ie10 bukadar iyi olamazdı. rekabet iyidir.

@21 Ağu 2013 14:53 statcounter istatistiklerine bakınca testlerin bişey ifade etmediği ortaya çıkıyor. win8 de çalıştır bakalım ie10 nu

Hep aynı şey. Rakip tarayıcının haberine kendi kullandıkları tarayıcıları överler. :)

Chrome 29 hazır; İndirin! Acaba!!! Hiç gerek yok.

Firefox daha iyi gibi geldi bans.

Bu 29. sürümde adres çubuğunun yazı boyutunu büyütmüşler. Gerçekten çirkin olmuş. Eski hali daha güzeldi...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play