Chrome, Windows 10'un uyarılarını kullanmıyor

Chrome, kullanıcılardan gelen tepkilere rağmen Windows 10'un bu işlevini kullanmamakta kararlı!

Chrome, Windows 10'un uyarılarını kullanmayacak

Windows 10, uyarıları "Hızlı işlem merkezi" altında toplayarak, kaçırdığımız uyarılara kolayca geri dönmemizi sağlıyor. Peki Google'ın web tarayıcısı Chrome, bu işlevden faydalanacak mı? Kısa cevap, "şimdilik hayır".

Chrome'un Windows 10'un Hızlı işlem merkezini kullanıp kullanmayacağıyla ilgili soruya, cevap, Chromium'un destek sayfalarındaki bir konu altında ortaya çıktı. Konunun durumu "Onarılmayacak" olarak değiştirilirken "ho" adlı Chrome destek moderatöründen şu cevap geldi:

"Girdi ve fikirleriniz için teşekkürler! Bunu uzunca tartıştık ve uyarıları şimdilik sistem seviyesinde entegre etmemeye karar verdik. Bunu yapsaydık, Chrome Windows 10'da Windows 7/8'e göre farklı davranacaktı ve eklenti/site geliştiricileri, neye göre tasarım geliştirdiklerini bilmeyeceklerdi. Belki kullanıcıların çoğu Windows 10'a geçtiğinde tekrar düşünebiliriz."

Ho, kullanıcılardan bu karar üzerine gelen tepkilerin ardından, kararı açıklayan bir başka paylaşımda bulundu ve şunları söyledi: "doğal uyarı sistemini kullandığımızda tüm uyarılar, kısa bir süre gösterilecek ve yok olacaklar. Ancak kullanıcının ayarlarına göre hiç gösterilmeyebilirler de."

Chrome, uyarılar konusunda kendi yöntemlerini kullanmakta ve uyarıları kendi kontrolü altında tutmakta kararlı gibi görünüyor. Chrome'un şu an kullandığı uyarı merkezi, 2013'te güncellenerek ortaya çıkmış, bir süre sonra "stable" kanalına aktarılmıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Edge biraz daha gelişsin chrome a gerek kalmayacak. Edge Chrome dan daha hızlı.

@Arda Barış ÖZELMAS EDGE ne çöp onu ancak D.Z.S.K kullanır...

@Arda Barış ÖZELMAS Kafan güzelmiş... Chrome efsanedir Edge daha dünkü bebe..

@Arda Barış ÖZELMAS @29 Ağustos 2015 02:05 EDGE ne be internet explorerın makyajlanmışı kırpılmışı... onu kullananda gram beyin yok kıt zekadır... özellikle sen...

@29 Ağustos 2015 12:37 lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim hakaret içeren yazıları yazmayın bu yazılan kıt zeka gibi cümleler burada durdukça arkadaşın hakarete uğradığına dahil delil oluyor

@Arda Barış ÖZELMAS Edge de henüz çok problem var chrome daha iyi..

@29 Ağustos 2015 14:58 chrome 64 bit beta yı deneyin uçuyor resmen ikiye katlamış hızı

chrome kim takar bu saatten sonra ,bomba gibi edge geliyor uzerine firefox da var ki en iyi eklentiler onda hala !

@29 Ağustos 2015 02:05 EDGE ne be internet explorerın makyajlanmışı kırpılmışı... onu kullananda gram beyin yok kıt zekadır... özellikle sen...

Edge in balonu uc aya soner. Eklenti destegi olmayinca herkes tipis tipis chrome ya da firefox a geri doner.

@29 Ağustos 2015 02:49 eklenti desteği 3 aya gelir zaten :p

Edge e eklenti desteği gelince diğer tarayıcılara gerek kalmayacak. Gerçi şu anda da eklentileri için Firefox kullanıyorum. Chrome a hiç ihtiyacım olmadı.

chrome kullanamıyoruz zaten...

Google Chrome devrilmez... Hayaller güzeldir ama gerçekleri de görün..

@29 Ağustos 2015 09:03 Yıllar önce de Firefox ve IE için aynı şeyler söyleniyordu. Teknoloji dünyasında hiç bir şey kalıcı değil

Chrome ilk çıktığı zamanlar iyiydi şimdi tam bir rezalet internetteki gezinecez bir sürü saçma eklentiyle çakma arama motorlarıylamı uğraşacaz ayrıca ne işse chrome pc yi de çok yavaşlatıyor ms karşı bi üç kağıt yapıyorlar sırf ms zarar vermek için kullanıcıları madur ediyorlar.

İki dakikada Chrome'u sattılar adamlara bak sen. Kesin Chrome ile yazmışlardır yorumlarıda :)

Microsoft çalışanı ne demesini bekliyordunuz :D

herkez siz değil daha dün gelip chrome kullanacak çoğukişi explorerden googleyi yazınca gördüğü ilk tarayıcı olup alıştığından vazgeçemiyor ondan önce firefox vardı ben demiyorumki şu iyi bu iyi ama herbirinin kendisine göre avantajlı yanları var

şuan cyberfox dan yazıyorum:) chrome güzel ama pc den pek anlamayanlar için ideal, bundan dolayı kullanıcı kitlesi çok fazla, çok az kullanıyorum çünkü bilgisayarı fena kasıyor. edge yi yeni kullanmaya başladım ve bence gelecek vaad ediyor. sınırlı da olsa eklentiler gelse bence süper olur.

Büyütecek bişi yok, eskiye takılı kalmışlar, muhtemelen seneye 10'un kullnıcı sayısı 7 ve 8 oranını geçer, chrome da 10 a ayak uydurup uyarıları 10 da göstermeye başlar.

Edge çıktı Chrome un modası geçti artık. Google Windows 10 a boşuna destek vermesin bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir