Cihazımı Bul işlevi nasıl etkinleştirilir?

Windows 10'a yeni eklenen "Cihazımı Bul" işlevini nasıl etkinleştirebilirsiniz?

  • Zeynel A. Öztürk
Cihazımı Bul işlevi nasıl etkinleştirilir?

Windows 10'un Kasım Güncellemesi, işletim sistemine yeni bir "Cihazımı Bul" işlevi ekliyor. Bu işlevden sadece tabletler değil, masaüstü PC ve laptop'lar da faydalanabiliyor.

Windows 10'un Cihazımı Bul işlevi şu an çok fazla şey yapmıyor - tabletinizin ses çıkarmasını sağlamanız veya onu uzaktan kilitleyip sıfırlamanız mümkün olmuyor. Ancak cihazınızın konumunu genel olarak belirleyebiliyorsunuz.

İşlevi etkinleştirmek isterseniz, Başlat menüsü > Ayarlar > Güvenlik ve Güncelleştirme > Cihazımı Bul yolunu izleyin. Bu ekranda "Değiştir" etiketli bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye basın ve ekrana gelecek olan ayarı "Açık" olarak değiştirin. Hepsi bu kadar.

Bu işlemi yaptıktan sonra Cihazımı Bul ekranında "Cihazımı Bul Açık" ibaresini göreceksiniz. İşlevin gerçekten çalışıp çalışmadığını test etmek için account.microsoft.com/devices sayfasına gidip Microsoft hesabınızla oturum açın. "Cihazlarınız" altında bilgisayarınızı görmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

r microsoft mal bulmuş magrib gibi bu işlev yeni değilki android , ios ve os x de yıllardır var.

Bende bu cihazımı bul ve konum kapalı olmasına rağmen konum simgesi sık sık görev çubuğunda görünüp kayboluyor. Var mı başka bu sorunu yaşayan ?

başkalarıda bulacakmı bizim gibi casus findofs:(

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play