Cyanogen telefonları Truecaller ile gelecek!

Gelecekteki Cyanogen'li telefonlar, sizi arayan yabancıların bile kim olduğunu söyleyebilecek!

Cyanogen telefonları Truecaller ile gelecek!

Cyanogen, yeni ortaklığı sayesinde rehberinizde olmayan kişiler tarafından arandığınızda, sizi kimin aradığını gösterecek.

Truecaller ile Cuma günü yeni bir anlaşmaya varan Cyanogen, uygulamanın kullandığı teknolojiyi gelecekteki Cyanogen telefonlarına entegre edecek. 1,6 milyar telefon numarasından oluşan Truecaller veritabanı sayesinde, arayan kişinin kim olduğu rahatça ortaya çıkacak.

Google'ın Nexus'lara eklediği çevirici uygulaması benzer bir işlev sunmaktaydı, ancak bu uygulama yalnızca Google cihazlarına kısıtlıydı. Facebook da yeni yayınladığı Hello uygulamasıyla Truecaller'a benzer işlevler sunuyor. Ancak Hello'nun odaklandığı nokta, arayan kişinin kim olduğunu göstermekten çok, kişilerinizi Facebook'la ilişkilendirmek.

Truecaller'ın istenmeyen numaraları engellemeye ve sizi rahatsız eden kişileri şikayet etmeye özellikleri de var. Şüphesiz Cyanogen, Truecaller entegrasyonuyla Android'i Google'ın elinden alma görevinde bir adım daha atmış olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Truecaller, CIA gibi uygulamaların kendi veritabanlarında arama yapması için önce ilk işi tüm rehberinizi kendine çalmak oluyor... Ananızın, halanızın, dayınızın, sevgilinizin telefon numaralarını ve isimlerini çaldığı için, telefonunuzda sevgilim olarak kayıtlı bir numara sorgulandığında, sorgulayan kişi numara sahibini Sevgilim olarak görüyor... Kısacası, her yaptığı abukluğu paylaşanların bile karşı çıkması gereken bir durum....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost