CyanogenMod'u yüklemeniz için 8 neden!

Android cebinizde CyanogenMod'u kullanmanız için 8 geçerli nedeni sıralıyoruz!

CyanogenMod'u yüklemeniz için 8 sebep

CyanogenMod, Android'li cihazlar için geliştirilen en popüler custom ROM'lardan. CyanogenMod, Android'in resmi olmayan bir sürümü ancak muhtemelen şu anki telefonunuzda veya tabletinizde bulunan Android'e göre, daha saf bir deneyim sunuyor.

Biz bu yazımızı yayına hazırlarken CyanogenMod 11'i kullanıyorduk. Cihazınızı destekliyorsa, CyanogenMod yükleme uygulaması ile onu yüklemeniz her zamankinden daha kolay.

Güncel, stok Android

CyanogenMod, güncel bir Android sürümü sunuyor. Bunun yanında, orijinal Google'ın Android'ine çok yakın ve saf bir yapıya sahip. Evet, CyanogenMod da kendine has ince ayarlar yapmış, ve kendi uygulamalarına da sahip. Ama buna rağmen Google'ın arayüzüne saygı duymuşlar ve bu eklenen şeylerin çoğu, ayarlar ekranında ekstra seçenekler şeklinde duruyorlar. Diğer üreticilerin cep telefonunu tıka basa doldurduğu gereksiz şeylerden arınmış olduğu için, yüklenmesi de çok hızlı.

OTA ve Privacy Guard

CyanogenMod'u yüklemeniz için en önemli sebep, saf ve güncel bir Android deneyimi sunması. Üretici firmaların artık destek vermediği eski Android cihazları yeniden canlandırmak için CyanogenMod ideal.

Ayrıca artık OTA (over the air) güncellemeleri de desteklediği için, ROM flash'lamaya gerek olmadan, sadece birkaç dokunuşla yeni güncellemeleri alabiliyorsunuz. CyanogenMod'un, cihazınızı üreticinizden önce güncelleme olasılığı oldukça fazla.

Privacy Guard

Privacy Guard, yüklü olan uygulamalarınızın hangi izinleri kullanabileceğini, ve yeni yüklenen uygulamaların varsayılan olarak hangi izinlerle yükleneceğini ayarlamanızı sağlıyor.

Bu ayar ile, iOS tarzı izin deneyimine Android'de sahip oluyorsunuz. Yani izniniz olmadan, uygulamalar yer bilginize, bağlantılarınıza ve diğer kişisel bilgilerinize erişemiyorlar. Bu eski bir Android özelliği olan App Ops üzerine kurulmuş. Google, bunu ortadan kaldırmıştı.

İzinleri kısmen engellenmiş bir uygulama kullandığınızda, Privacy Guard sizi uyarıyor ve bu sayede uygulamada bir sorun olduğunda, engellemeyi devre dışı bırakabiliyorsunuz.

SuperUser, temalar ve arayüz inceayarları

SuperUser

Superuser ekranı, Android ayarlar ekranına root izinlerini entegre ediyor. Bu arayüzde uygulamaların superuser isteklerine izin verilip verilmeyeceğini, ayrıca cihazınızda root'u devre dışı bırakıp bırakmayacağınızı ayarlayabiliyorsunuz. Cihazınızı PC'ye bağlayıp herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok ve güncellemelerde root'u kaybetmiyorsunuz. CyanogenMod, istediğiniz zaman size root erişimi veriyor, istemediğiniz zaman da devre dışı kalabiliyor.

Temalar

Temalar panelinde, istediğiniz temaları, stilleri, simgeleri, yazı tiplerini ve ses paketlerini seçip yükleyebiliyorsunuz. Bu seçenekler, tipik bir Android cihazda genelde bulunmuyor.

Cyanogen Theme Showcase ile temalara kolaylıkla bakabilir ve indirebilirsiniz.

Arayüz ince ayarları

Arayüz ayarları ekranında birçok ayar var. Bildirim çubuğunu, hızlı ayarlar panelini ve gezinti çubuğunu istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Durum çubuğu panelinde pratik bir parlaklık ayarı var. Bununla sadece parmağınızı ileriye veya geriye kaydırarak tam istediğiniz parlaklık seviyesine cihazınızı ayarlayabiliyorsunuz.

Ekolayzer, tuş ayarları ve profiller

Ekolayzer

DSP Manager uygulaması, tüm sisteme etki eden bir ekolayzer kontrolü sunuyor.

Tuş ayarları

Buttons ekranında, cep telefonunuzun tuşlarının ne yapacağını ayarlayabiliyorsunuz. Mesela, ses tuşlarında uzun tutmayı, şarkılar arasında geçiş yapmak için ayarlayabilirsiniz. Kulaklık kablonuzun üzerinde kontrol tuşları yoksa, bu özellik çok işinize yarayabilir.

Profiller

Profiller özelliğine ayarlardan seçerek, güç tuşunda uzun tutarak, veya profil ayarına dokunarak ulaşabilirsiniz. Profiller, bir grup ayarı belli durumlar için saklamanıza yarıyor. Mesela, iş yerindeyken cep telefonunuzu hep titreşim moduna alıyor ve mobil veriyi kapatıyorsanız, bu ayarları "iş" adı altında bir profile toplayabilirsiniz. Bu sayede her defasında ayarları tek tek değiştirmek zorunluluğu ortadan kalkıyor.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 77 Yorum

Ben cynogenMod'un bir türevi olan SlimRom kullanıyorum ve çok memnunum.

CM, MT6589 işlemcili telefonlara da el atsa keşke :) Discovery'mde kullanmak isterim :)

Kullanmamanız için tek neden: Güvenli değil...

@22 Temmuz 2014 08:42 sanki stock rom çok güvenli. Android kullanıcısı isen zaten bilgi güvenliği diye bir şey söz konusu değil. Gidip ios veya black box tarzı bir şey almanı tavsiye ederim. Bu arada ben de stock rom kullanıyorum. Ama bir roma güvenli değil demek bu konudaki bilgini gösterir.

@01 Haziran 2015 15:47 iOS u guvenli saniyorsan iki kere dusun derim. Oncelikle NSA her bilgine ulasiyor. xCode Ghost nedir git bir arastir gel. Bilip bilmeden iOS guvenli diye reklam yapmayin. Sonra Ilber Ortayli'nin dedigi gibi cok cahilsin derim sana. XD

@22 Temmuz 2014 08:42 Eğer Android'den anlıyorsan hiçbir sorun çıkmaz. Senin gibi anlamayanlar da yüklemeyip bu harikadan mahrum kalırlar !

@16 Ekim 2015 10:42 Zaten bu IOS güvenli diyen alıklara bir yanımla gülüyorum artık. IOS dediğin şey zaten cia veya fbi'nin arka bahçesi. Herkes kümeste, bir IOS kullanan uyanık şapşallar serbest. Asıl siz kucağın tam ortasındasınız ilk önce sizi öpüyorlar uyuyan güzeller.

CyanogenMod kullandığım en iyi ROM'dur diyebilirim. Bu sebeplerden bazıları ise yüksek hız, stabilite, sık sık güncelleme alması ve tema kullanabilmeniz. Custom Recovery yüklenmiş bir telefonunuz varsa ve CyanogenMod telefonunuz için geliştiriliyorsa bakmadan geçmemenizi öneririm.

s3 e 2 hafta once yükledim m8 sürümünü çok memnunum

Şarj süreleri konusunda en kötü rom'da CyanogenMod :)

@22 Temmuz 2014 17:23 sana katılıyorum

samsung galaxy mini 2ye yüklemek lazım

Bütün hassas verilerimiz,hesaplarımız,kısa mesajlarımız v.b. telefon üzerinde yüklü durumdayken custom rom 'lara güvenip yaşamaya devam edemeyiz. Nerede, nasıl patlayacağı belli olmaz. Ayrıca uygulamalardan doğacak sıkıntılar da hakkınızı arayamazsınız. Kişiselleştirme adına sunulan tuzaklara düşmeyin en iyi rom stock rom 'dur her zaman...

Discovery'e el atması için bi yere mail falan atabiliyomuyuz

@22 Tem 2014 19:38 discovery benikasmaya başladı kitkat ı zulüm oldu cyanogen belki birşey yaparda işimizi sağlama alırız

gelin windows phone'a, romla falan uğraşmayın kafanız rahat olsun ;)

@23 Tem 2014 12:15 Bu tamamen yanlış bir bakış açısı, zaten rom yükleyen ve bu işlere giren hemen her kişi bu özgürlükleri kullanabilmek adına bunu yapıyor. Dolayısıyıla özgürlük ve özelleştirme veya saf android deneyimi yaşamak isteyen insanlara gelin X nolu markaraya ve onun dayattığı şekilde bir deneyim yaşayın demek biraz garip duruyor

@25 Temmuz 2014 09:17 sizinki özgürlük değilki. Gece gündüz rehber hızlansın kasılmasın diye uğraşmaktan telefonu kullanmaya zamanınız kalmıyor. Ben de zamanında o romlarla çok uğraştım ama geçen yıl BlackBerry z10 aldım şimdi telefonun tadını çıkarıyorum.

@23 Temmuz 2014 12:15 gidin windosphona o arayuz ile bir omur curutun kisisellestirmeyin oc yapmayin ot gibi durun

@23 Temmuz 2014 12:15 bizde öyle düşünüyoruz..950 xl çıksın bu note 4,u satıp ondan alacağız..note 4 ikide bir donuyor..TAMAM /BAŞLAT YAZIYOR.. andoidden gerçekten bıktık..ailece..

@20 Mayıs 2015 16:53 rod atsan rom yüklesen ne özelliği varki sanki rood ve rom imtihanlarına giriyor..güzel kızlar gelip bakıyor..ayyyyy bayıldım..ne güzel olmuş..yarın başka rood at keşişim..pardon sevgilim.. der gibi konuşüyorsun..üşürsün.be kafayı yiyenlerde başlayan haller elleri titrer beyni sesleri duyar algılamaz..rood at beynine...

@31 Temmuz 2015 21:32 binali yıldırım beyciğimin bahsettiği bilişim hastalığına yakalanmışsın galiba dostum. dipnot : hayatında herşeyini kız peşinde koşmak için yaptığın çok belli lütfen 2000 liralık iphone'nunu al ve git gold.

@31 Temmuz 2015 21:28 sonye gel androidimiz çok güzel kötü olan android değil samsung ve exynos

@23 Temmuz 2014 12:15 Yaptım o salaklığı. WP market bildiğin çöp kurduğum en basit ses kaydedici uygulaması bile çalışmıyor sayısını unuttum kurup kaldırdıklarımın. Bir tane dişe dokunur çalışan uygulaması yok. 500TL.'ye aldığın en kıytırık android telefonda yaptıklarının dörtte birini son model WP'de yapamıyorsun. Bildiğin boş kutu ancak fotoğraf çek telefonla konuş ha bir de, lütfen internet.

oldukça güzel, telefonum galaxy s3 çok memnunum tavsiyemdir. Bi deneyin ,zaten ben telefonumun kendi romundan bıkmıştım

ya ben beceremedim yada yok, usb den pc ye bağlayınca telefonun dosyaları gözükmüyor. bileniniz varmı?

@24 Tem 2014 01:57 eğer cihazınız mac ise android file transfer isimli uygulamayı yükleyerek dosyalara eişim sağlayabilirsiniz. Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanıyorsanız görmemesi hemen hemen imkansız gibi birşey ki bu durumda cihazınızı dosya sisteminde bir sorun olma ihtimali çok yüksek, eğer windows yüklü bir işletim sistemi yani pc kullanıyorsanız cihazına ait driver ı indirip bilgisayarım altında cihazı görebilirsiniz yada her fabrika telefonun kendine özel uygulamaları oluyor (samsung için kies, htc için sync gibi) onları inidirp yine aynı şekilde usb den bağlayıp dosyalara erişim sağlar, yedek filan alabilirsiniz.

@24 Tem 2014 01:57 MyPhoneExplorer Programını Bilgisayarına Yükle MyPhoneExplorer Google Play den arat Bulabilirsin Wriless Üzerinden Cep Telefonunu Bilgisayarına Bağlayabilsin Kullanım için Google amcadan myphoneexplorer kullanımı diye aratabilirsin

@24 Temmuz 2014 01:57 Eğer cihazınız yenilerdense (s5 ve note 4 için söylüyorum fakat diğerleri içinde aynıdır)zaten cihazınız bağlandığında bildirim çubuğunda ortam cihazı olarak bağlandı gibi bişey çıkması lazım eğer o çıkarsa samsunglarda hem kies görüyo hemde windows gezgininde müzik çalar olark gözüküyo fakat diğer markalardada aynıdır diye tahmin ediyorum siz hiç kiese syncr filan girmeyin direk windows gezgininden atın dosyayı ancak sürümde 2.2-2.3 veya 2.3-2.3.3 gibi (sığmadı devam 2de

@24 Temmuz 2014 01:57 2 (devam) farklara çok dikkat edin benin bu konudan baya bi başım ağrımıştı eğer kuracaksanız

Ben bu 8 maddeye ek olarak bazı şeyler yazmak isterim. Ben android uygulama geliştiricisiyim ve yaklaşık 2 yıldır da bu işin içindeyim. Dolayısıyla ne bir son kullanıcıyım (yani gidip telefonu alan ve üzerinde herhangi bir geliştirme yapmadan kullanan sokaktaki insan) ne de içindeki gücün yüzde 60 ını kullanan bir cihazdan hoşlanan birisiyim. Bugüne kadar kullandığım her android cihazı rootlayıp, yeni romlar deneyerek maksimum kullanım deneyimine ulaşmaya çalıştım ve her defasında bu deneyimi cyanogenmod ile yakaladım. Birincisi safkan bir android kullanıcısıyım ve bu sebeple bana göre berbat olan samsung touchwize gibi arayüzlerden kurtulmak istiyorum (HTC Sense idare eder ama diğerleri leş). Birincisi bu arayüzler sistem kaynaklarının çok büyük bir kısmını sürekli kullanıyor, ikincisi içlerinde sapırsaçma milyon tane uygulama önyüklü olarak geliyor ve üçüncüsü lütfen söyleyin S4 üzerindeki milyon tane sensörü ne zaman kullandınız :D İşte custom romlar sizi tüm bu dertlerden kurtarır. Önyüklü gelen tüm uygulamarı kaldırmış olursunuz ve cihaz tam anlamıyla sizin olur. Androidin kendi arayüzünü kullandığınız içinde sistem kaynaklarının çok büyük bir kısmı size kalır. Ayrıca fabrika cihazları (Samsung, htc, sony ...) çoğu zaman cihazların sahip olduğu gücü ya birazcık kısar ya da donanım tarafından desteklenen bir işlemi yazılım tarafında kapatır. (OTG ile usb bağlama gibi). Elinizde Ferrari gücünde bir arabınız olduğunu fakat size bunu sadece atıyorum mercedesin konforlu bir serisindeki cihaz gibi kullanabileceğiniz söylerler. Uzattım biraz farkındayım ama custom romlar iyidir, sürekli geliştirilir, batarya performansaları sürekli takip edilir arttırılmaya çalışılır, gereksiz çöp denilebilecek uygulamalar ve arka plan servisleri yoktur, arayüz içinde çok fazla kaynak istemezler. En iyi custom rom ise genelde CyanogenMod dur (MIUI d ebir bakın derim), onunda en iyi özellikleri zaten bu yazıda aktarılmış.

@25 Tem 2014 09:27 eline sağlık iyi yazmışşın ama bahsetdiğin şeylerin yarışı chip'in makalesinde yazıyor

@25 Tem 2014 15:31 hahaahaha doğrudur ya yazı o kadar uzun sürmüş ki, demekki ortalara doğru haberin neler değinip nelere değinmediğini unutmuşum yardırıp gitmişim :D.D Neyse haberde olmayanlara dikkat edelim lütfen :D:D

@25 Temmuz 2014 09:27 katılıyorum, aynı ben

Böyle bir sistem Oneplus One'da ön yüklü olarak geliyor. Keşke Oneplus One Türkiye'ye gelse!

Samsung Galaxy S4'de güncel Cyanogen Mod 11 kurdum fakat ne sensörleri ne de OTG bellekleri tanıyor. Telefonla görüşme sırasında ekran kapanıyor, açılmıyor. Şarjı stock rom'dan az gidiyor. Yemişim safkanını... Şu anda Omega ROM kullanıyorum ve çok memnunum.

@26 Tem 2014 08:45 Telefonla görüşme sırasında ekran kapanıyor haklsınız. Diğer bahsettiğiniz sorunları ben yaşamadım (ben uzun uzun yazan arkadaş bu arada :d)

Ziyaretçi 25 Tem 2014 09:27 de uzuuuz uzuun yazan arkadaş, klavyene sağlık. S4 de verim alamayan arkadaş; ya sende bir sorun var veya telefonunda. Ben bu yılın başlarından itibaren GALAXY S2 telimde kullanıyorum, ve tek kelimeyle süper. Şu an 4.4.4 üzerine CM11 yüklü telefonumda. Samsam a kalsa ömür boyu göremeyeceğimiz bir güncelleme. Samsam S4 e bile vermemişken ben S2 de kullanıyorum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. ( Rehisbay17 )

keske desire x ede olsa

@27 Tem 2014 17:59 vardır hocam araştır derim ben en eski model denebilecek galaxy gio ya 4.2.2 yi kurdum netten bak derim saygılar

@27 Temmuz 2014 17:59 Arkadaşım desire x te oluyor senin telefon rootsuzdur. Rootlayarak dene kesin olur.

S4'e kurup memnun olan var mı? Ona göre kuracağım.

@29 Tem 2014 01:26 Ben memnunum. Android uygulama geliştiricisiyim, bu sebeple cihazın multimedia özelliklerine pek dikkat etmem. Bu sebeple fotoğraf, müzik gibi şeyler hakkında pek bir yorum yapamayacağım ama S4 deki beauty face fotoğraf modu silindiği için kız arkadaşımdan uzun süre azar işitmiştim onu belirteyim :D CM11 in iyi yanları çok fazla, tema desteği, işlemci gücü üzerinde yapabileceğiniz değişiklikler, batarya performansı, OTA ile neredeyse her gece çıkan güncellemeler, saf android deneyimi ve eski nokialarda bulunan şu profiller vardı hani "sessiz", "genel" gibi onun muadili olan CM profiles. Aklıma gelmeyen birçok iyi özellik daha var ama ben iyi olmayanları söyleyim gerisi iyi anlamına gelir zaten :D Bir kere telefon görüşmesi yaptığım herkes sesimin çok kötü ve derinden geldiğini söylüyor. Ayrıca telefon görüşmesi yaparken bazen ekran kararıyor ve görüşme bitince o şekilde kalmaya devam ediyor. Kendine gelmesi ise biraz zaman alıyor. İkinci olarak (her ne kadar multimedia umrumdan değil bana sormayın gibi birşey yazmış olsamda) kamera performansı nexus gibi başarısızlaşıyor. Kötü mü dersen tabiki kötü değil ama stock rom ile çektiğim fotolar daha iyiydi. Bu kadar başka kötü birşey bilmiyorum :d ve cm11 experiment çıktığından beridir kullanıyorum, tahmini 4-5 ay gibi bir süre yani.

@29 Tem 2014 01:26 note 4 s5 romları yukle s3de note rom kullunıyorum

@29 Temmuz 2014 01:26 performansta iyi ama tel i yuzde yuz sarj ettikten sonra 2 saat bekledim.ve sarj 2saat icerisinde %14 e indi devami sana kalmis

xperia z telefonumu sırf bu modu yüklemek için rootladım, izlenimlerimi paylaşacağım; ilk başta çok etkileyici bir mod çok fazla özelleştirilebilir olması insanı cezbediyor ilk başta çok hayran kaldım. şimdi bende bıraktığı kötü etkileri bahsedeceğim; telefon bazen tuş kilidi ekranında takılı kalıyor tuş kilidini açamıyorum 15-20sn sürüyor. bazen öyle anlar oluyor ki telefonun kilitli bi şekilde öyle duruyor olması çok can sıkıcı olabiliyor, bir başka husus sonynin geliştirdiği kamera uygulamasını arıyor gözler otomatik mod ve diğer scn modlarını.. birde bu mod tam bir şarj canavarı diyebilirim! xperia z stock rom ile full stamina mod açık, gün içerisinde ara ara facebook oyun web gibi aktivitelerde bulununca şarjım ortalama 1.5gün-2gün arasında gidiyordu ama bu cyanogen modda sabah çıkarttım öğleden sonraya zor yetiştirdim, şarj dayanmıyor! bu en büyük sıkıntı, ben telefonu sürekli şarja bağlı bi şekilde kullandıktan sonra yemişim böyle modu. işte bu eksiler beni bu moddan soğuttu ve 2gün dayanabildim ve stock rom a hatta 4.1.2 e geri dönüş yaptım şarjım müthişşşşşş bıraksam hiç kullanmasam bi hafta gidecek! :D benim için en önemlisi şarj, beni bu moddan soğutan bu oldu. şarj yeme problemini çözerlerse bu birliktelik yürür bundan eminim ;) birkaç ay sonra yeniden deneyeceğim

abi bunun tükçe sürümü yokmu ya hiç bise anlasılmıyor

merhaba,telefonum virüs alır diye korkuyorum ve tereddütte kaldım. telefonum için uygun olan bir rom yok,farklı bir telefonununkini yüklesem bir sorun çıkar mı?

@27 Ara 2014 14:38 Brick olur...

TABLETE YÜKLENEBİLİYORSA HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN YÜKLERİM...

Banka uygulaması için güvenli değil. Güvenlik riski var.

Ya alla aşkına bırakın 200 tl olan telefondada aynı rom 1500 tl dede 2000 liralık telefondada aynı rom Telefon dediğiniz biraz premium olacak özellileri esktra olacak. Cynogenmod sürekli hata veren bir romdur kamera olsun uygulamalarda göçme olsun vs vs ben galaxy s5 romu kullanıyorum s3 ümde samsungun özelliklerinin aynısı stock romla aynı hemen hemen oldukçada hızlı

@06 Mayıs 2015 08:53 hoppala ve de cuppala premium kafası

Rom larla kafanızı bulmayın gelin windows phone kendinize gelin.

@07 Mayıs 2015 19:35 yav hadi yürü git windows phone 'ymiş :)))

Note serisi için çok iyi olmuyor ya kalem özellikleri gidiyor.

Galaxy Tab 3 Lite 3G için romları yok, bu cihaza uygun çok rom aradım ama bulamadım, şöyle gizli saklı bir köşelerde kalmış, uyumlu bir rom var mıdır bu cihaza?

Kisisellestirme isterseniz cm tabanli carbonrom oneririrm

Öncelikle merhaba. Herkes kafasına göre birkaç birşey yazmış tabi bende s4 mini gt-ı9190 yanı serrano3gxx ıcın bırkac bırsey eklemek ısterım. cynogenmodu bende cok kullandım sureklı guncelleme gelmesıne karsın stabıl olan bır romu kendı cıhazım ıcın hala yok en son cm-10.2.1.3 stabıl romu verdıler stabıllıkle halakası yok telefona arama geldıgınde kımın aradıgını gormem ıcın 20 sn beklıyorum ekran acmıyo.telefon uygulamada ıken menu tusu ıle arka plana atınca takılıp donmalar oluyo devamı glcek

Cyanogenmod root istiyor rootsuz yokmu (telefon note ii)

@05 Temmuz 2015 15:50 cyanogen bir uygulama değildirki root istesin başlı başına bi işletim sistemidir, garantiden çıkmasın diye rootsuz (ki öyle birşey yok) arıyorsan rom kurmak da garantide çıkartır

Note ıı için nexus 6 romu bulunur mu?

note 4,e bu mod yüklenir mi? yüklense garantisi gidermi ? ayrıca ne faydası var !! bilenler açıklasın .dua ederiz.

Benim Windows Phone kullanmam nedenlerimden biridir. Ne kadar marka varsa o kadar Android türevi var. Oysa Windows Phone öyle mi?

Telefonlar bir bilgisayar değildir. Fazla kurcalayıp okunu çıkarmayın derim....

@10 Ağustos 2015 22:31 ilk çıkan akıllı telefonlar ki o zaman adları akıllı telefon değildi bunlar nokia nın n serisi cihazları bunlara da ilk çıktıklarında cep bilgisayarı denmiştir

discovery elite için bir rom olsa süper olurdu

aslında default androidden daha güvenli uygulama güvenliğini ayarlayabiliyorsun kapadığın an kişisel bilgilere erişim engelleniyor.

Gormemisin Cynogen i olmus en iyi ROM sanmis. Hiz, ozellik ve guvenlik olarak cok daha iyileri varken bu cynogen meraki neden hic anlamam.

arkadaşlar benim galaxy s3 e cynogen modun hiç bi modunda wifi bağlanmıyor. kaydedildi diyip kalıyor. bağlanmıyor. yardımcı olabilecek üstadlar varmı ?

Samsung gaalxy Core GT-i8262 Yukleyib Razi kalan Varmi??

Samsung Galaxy Core Duos GT-i8262 e kurup memnun olan var mı?

Arkadaşlar android in neresi özgürlük. google amca herkese dayamış. dediğinden başka bişey yaptırmıyor. kimsede ayranım ekşi diyemiyor.

Öncelikle amansız eleştirilere anlam veremiyorum Adam ister yükler ister yüklemez. CyanogenMod yükleyen aptal veya yüklemeyen aptal gibi bir tavır sergileniyor. Bir iş adamı bu işlere gerek duyarmı işini yapar ara sıra wifi açar kendi günceller.Meraklı olanlar başka romlar dener. Kişi tercihleri önemlidir. Şarj dayanmıyor ben evden çıkmıyom ki yesin varsın güvenlik sıkıntı bir canım var başka bir şeyim yok diyen için sıkıtı değil ki. Şu kesin ama özelleştirme konusunda artı özeliği inanılmaz

Üç yıldır note 2 kullanıyorum ve genel olarak Samsung a ait değişik romlar kullandım.. CM rom denemek istedim ve hayran kaldım.. Deneyin ve keyfini sürün bence..

2014 gönderisi karşımıza çıkıyor. Bu eski yazıların karşımıza güncel yazı gibi çıkmasını bir türlü engelleyemediniz. girip okuyoruz. sonra bir bakıyoruz eski gönderi. zaman kaybı yaptırıyorsunuz.

arkadaşlar bilgi dolu teknoloji hayatınız olsun dilerim. öncelikle benim asus memo pad var onun otg y kablo tanımasını istiyorum bu sayede veri alışverişi esnasında şarj olabilsin. hangi custom rom işimi görür çok bilgiye sahip değilim. teşekürler..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir