Dassault Systèmes'ten gerçekçi simülasyonlar

Dassault Systèmes'in gerçekçi simülasyonları, bu önemli alanda faydalarını gösteriyor!

Simülasyonların tıbba faydası

Her hastanın anatomisi ve fiziksel durumu kendine özgü olduğundan, stent kapakçığının boyut ve konfigürasyonunun ameliyattan önce belirlenmesi, implantasyon ve kullanım sırasında cihaz performansını etkilediği için kritik önemde. FEops'un Dassault Systèmes'in SIMULIA uygulamasını kullanarak geliştirdiği TAVIguide teknolojisi, TAVI ürün ve prosedürlerinin tasarımı, planlaması, güvenliği ve verimliliğini geliştirmeyi hedefliyor.

FEops, Ghent Üniversitesi'ndeki IBiTech-bioMMeda grubuna ait bir şirket. Biyomedikal uzmanlarından oluşan ekibi, dünyanın her yerinden akademik araştırmacılar ve klinik uzmanları ile birlikte gelişmiş kardiyovasküler cihaz ve prosedür modelleme üzerine on yıllara dayanan bir tecrübeye sahip. FEops, ISO Standartları ve FDA talimatlarına uygun yorulma güvenlik faktörlerini belirlemek için SIMULIA çözümleri ile hassas gerilim/gerginlik analizleri gerçekleştiriyor.

Kalp stentinin her hareketi görselleştiriliyor

FEops kurucu ortağı Doktor Matthieu De Beule, "Dassault Systèmes'in Simulia yazılımının şirketimiz içinde geliştirilen tescilli yazılımlarla birleştirilmesi, cihaz geliştiricilere ve cerrahlara ürün geliştirme ve implantasyonunun her aşamasında kalp stentinin hareketlerini görselleştirmelerinde yardımcı oldu" diyor ve ekliyor: "Ayrıca, tedavi boyunca hastaya özel tüm olanaklı optimum sağlık imkanlarını sağlamak için karşılanması gereken birçok parametreyi daha iyi anlamamızı da sağladı. "Kardiyovasküler ve endovasküler cihazlar son derece dinamik ortamlarda çalışmalıdır. Simülasyon tabanlı planlama araçlarımız, optimum aort kapakçığı stent cihazı konumu, boyutu ve tipi için değerli bilgiler sağlıyor. Bu durum cerrahlara, ameliyat öncesinde hastalarıyla ilgili en iyi kararları almaları ve ameliyat sonrasında en iyi sonuçları elde etmeleri için olanak sağlamakta."

Simülasyonlar, alternatifleri keşfetmeyi sağlıyor

Dassault Systèmes Kuzey Avrupa Genel Müdürü Stephen Chadwick ise bu teknolojiyle ilgili şunları söyledi: "Diğer birçok sektörde olduğu gibi yaşam bilimlerinde de yeni fikirlerin prototipler üreterek değerlendirilmesi ve bunların karşılaştırılması vakit alan bir süreç. Bilgisayar simülasyonunun kullanılması, farklı tasarım alternatiflerinin keşfedilmesine olanak sağlıyor, gerçek dünyaya uygun prototip çalışmalarını azaltıyor ve ürün gelişimini hızlandırıyor.  TAVIguide, yasal izinler için kullanışlı ek bilgiler sağlıyor, üreticilerin, klinik çalışmalar sırasında cihazların performansını daha iyi kavramalarına yardımcı oluyor."

FEops'un transkateter kardiyovasküler cihazları ve prosedürleri için özgün gerçekçi simülasyon teknolojileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edin: www.FEops.com.

Dassault Systèmes yaşam bilimleri sektörü için çözüm deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir