Dayanıklı iPhone mu geliyor?

Apple'ın yeni ortaya çıkan patentleri, geleceğin iPhone'ları hakkında ipuçları veriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni patentlerde dayanıklı iPhone işareti

Teknoloji firmalarının değerli olduğunu düşündükleri fikirlerin patentlerini almaları, gelecek planlarını ele verebiliyor. AppleInsider'ın yeni keşfettiği patentler, gelecekteki iPhone'lardan neler bekleyebileceğimizi şimdiden söylüyor.

Patentlerden ilki, korunaklı, dışarıda kullanılmaya yönelik sağlam bir iPhone'un ipucunu veriyor olabilir. Apple, bir sonraki iPhone'u tamamen su geçirmez hale getirmeyi planlıyor da olabilir. Patent, hoparlör bölümünün üzerinde yer alacak örgülü bir maddeden bahsediyor. Bu maddenin amacının suyu uzak tutmak ve basıncı azaltmak olduğu anlaşılıyor.

Kafatasınız üzerinden titreşimleri algılayan EarPod ise bu şekilde etraftaki sesleri daha iyi biçimde iptal etmeyi amaçlıyor. Böylece müzikleri veya karşınızdaki kişiyi daha iyi duymanız mümkün hale geliyor. Bu teknoloji, kalabalık ortamlarda iPhone'un sesinizi daha isabetli algılaması anlamına da gelebilir.

Her patent başvurusunda olduğu gibi, bu patentlerin de gerçeğe dönüşme garantisi yok. Yine de Apple'ın hangi alanlar üzerinde kafa yorduğunu görme şansını bulmuş olmak güzel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sualti kameralari 50 yildir var. Sony ve Samsung yillardir telefonlarina bu ozelligi ekliyorlar. Apple klasik yollardan artik insanlari yolamayacagini anladi. iPhone 6S'e bir kac rotus yapip "alin dayanikli ve su gecirmez telefon, inovasyonun krali budur. Urun ve hizmet gelistirmek diye buna derler" diyecek. Hazirda bekliyen parali maymunlari da alkis tutacak. Ispati da artik 3 yilda bir degisiklik yapacagiz aciklamalari.

@M3ric her iphone kullanmayan insanin iphone kullanicilarina paralari kopek demeside moda oldu. Ben 4 yild android kullandim samsung ve lg en sonunda canima tak ettide iphone se aldim hicte sevmezdim apple i ama telefon hakkini veriyor ki biraz interneti arastir servis ve telefonlarin kronik hatalari hakkinda ne denek istedigimi anlicaksin ornek lg g4ghost screen diye yokla benim arkadasimin fark ettigi binlerce izlenme alan bir video bulacaksin

@08 Haziran 2016 08:05 zaten samsung hiç telefon üretemedi ki ürettiği plastik takoz ki insan az biraz yazılıma emek harcasa böyle mi olur apple bunu yapıyor bence senin aradığında içerik ti Görünüş değil

Hepsi hikaye. Özellik falan gelmeyecek bundan sonra

@08 Haziran 2016 10:15 özellik gelmicek ? nedemek ya tamam bitti mi herşey birazdaha düşün bence amoled ekran 4 hoperlörle geliyor tam multi medya canavarı yolda

örgülü madde dediği su geçirmez speakerlarda kullanılan olay..güzel olur

Sen de yorum yaz

Turhost