Dijital asistan Cortana'nın ucu göründü!

Microsoft'un Siri rakibi Cortana'nın tanıtılmasına çok az kala, yeni bir işaret daha göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Dijital asistan Cortana'nın ucu göründü!

Microsoft'un yeni dijital asistanı Cortana, bugünkü resmi ortaya çıkışından önce web'de kendini göstermeye başladı.

Cortana, gücünü Microsoft'un arama motoru Bing'den aldığı için Bing'in ayarlar sayfasını açtığınızda Cortana'yla ilgili bazı seçeneklere rastlıyorsunuz. Buradan Cortana'nın Windows Phone'dan ve Microsoft hizmetlerinden bilgi alarak kullanıcıya özel, kişisel bir deneyim sunacağı anlaşılıyor. Yeni hizmet sayesinde takviminizde belirlediğiniz randevular, son aramalar ve konum bilgisi tek bir yerde birleşecek.

Microsoft'la bilgilerini paylaşmak istemeyenler, Bing ayarları sayfasında firmayla paylaştıkları bilgileri silebilecekler.

Bugün başlayacak olan BUILD konferansından yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

daha yıllar önce girmesi gerekti hayatımıza sesle pc kontrol ama microsoft neden se bu konuda yatırım yapmadı google yaptı şimdi de microsoft koşturuyor.

@02 Nis 2014 21:13 PC'lerde sesle kontrol 7'den beri var Windows Speech Recognition adıyla ama TR'de kullanılmıyor. Gerçi hiçbir sesle kontrol sağlayıcısı TR'de çalışmıyor ya...

Google yapti Microsoft baktı amma sürreal iddialar. Hayal gören Google cılar uyansın. Visual Studio, Microsoft Windows, XNA, SQL Servers, SharePoint, Microsoft Office, WPF, Xaml, Silverlight, DeepZOOm, vs vs .. MSDN= Fişmakan GB, Google knowledbase=HTML etiketleri üzerine, MySQL nasıl kullanılır, ıttırı, vıttırı..web fuf, puh oh.. Sonra kalkıp web süper ama program olmaz diye angular.js de dert yanıyorlar.. Microsoft koskoca devletlerin dertlerine çözüm bulmaya çalışıyor.Google webten ne köy olur diyor ne kasaba ( Kendileri diyor.. Anguları açın okuyun..)

Tanıtıldı zaten tek kelimeyle muhteşem

eskiden gvzkomutanlar diye bir uygulama vardı hatırlar mısınız?

Cortana'ya olağanüstü sevindim. İşte bu önemli bir gelişmedir... <Cleverman>

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost