Drone'lar için uçan mini PC: İşte Manifold!

Manifold isimli bu mini bilgisayar, drone'ları uçan akıllı robotlara çeviriyor!

  • Onur Seven
Drone'lar için uçan mini PC: İşte Manifold!

Dünyanın önde gelen drone üreticilerinden, Çin merkezli DJI ,"drone'lar için tasarlanmış en güçlü bilgisayar" olarak nitelendirdiği ARM Cortex A-15 işlemciye sahip "Manifold" isimli ürününü geçtiğimiz günlerde tanıttı.

NVIDIA'nın Tegra K1 grafik işlemcisi ile desteklenen mini bilgisayar, drone'lara daha karmaşık görevler yapabilme özelliğinin yanında gelişmiş görüntü işleme yeteneği kazandırarak onları uçan akıllı robotlara dönüştürebiliyor.

Manifold, 200 gram ağırlığında ve 11cm x 11cm x 2.6cm ebatlarına sahip. USB, Ethernet, Mini-PCIe, HDMI, UART, SPI ve I2C bağlantı seçenekleri sunan ürün üçüncü parti sensörleri de destekleyebiliyor. Ayrıca üzerinde uzun mikrofon/kulaklık kabloları için bir ses girişine de yer verilmiş.

Uçan bilgisayar, DJI'ın Onboard SDK'sı ile Ubuntu 14.04 işletim sistemini çalıştırıyor. Bu da geliştiricilere hava teknolojilerinde kullanılabilecek daha güçlü ve profesyonel uygulamaları oluşturabilmek için kullanıcı dostu bir sistem vadediyor.

Ürün meraklıları için raflarda yerini aldı.  Manifold, 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle satın alınabiliyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ürün güzel fakat 500 dolar haberdeki bilgilere bakılırsa pahalı kalabilir. Hele yakın zamanda aynı sınıfta bir çok ürünün piyasaya girme ihtimali varken.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play