Duygusal Zekalı İlk Araç Tanıtıldı!

DizaynVip, Cenevre Otomobil Fuarı'nda, otomotiv dünyasının duygusal zekalı ilk araç hologramlı vip araç tanıtımını da gerçekleştirdi.

Duygusal Zekalı İlk Araç Tanıtıldı!

20 yıl önce temelleri atılan ve bugün, Türkiye'de 10 bin kişiye istihdam oluşturan otomobil dönüşüm sektörünün öncülerinden DizaynVip Group Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç, her sene olduğu gibi 89. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda da yerini ALDI. 7 Mart Perşembe günü kapılarını açan ve 17 Mart Pazar gününe kadar devam eden fuarda DizaynVip, 1. Hall 1243 numaralı stantta hem otomotiv dünyasının ilk duygusal zekalı araç hologramını vip aracını hem de en yeni modeli DV-Ross'un tanıtımını gerçekleştirdi. 10 yıl önce dönüştürdüğü otomobillerin tablet ve telefonla kontrol edilmesinden sonra, 5 yıl önce geliştirdiği sesli komut teknolojisiyle çok konuşulan ve en son konuşan otomobil ile büyük ses getiren DizaynVip Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Erbakan Malkoç, "Otomobil sektörü, hem teknoloji hem de tasarım anlamında kendisini en hızlı geliştiren sektörlerin başında geliyor. DizaynVip olarak dünya otomobil devlerine karşı her zaman onlardan bir adım ileride teknolojiler geliştiriyoruz. Şimdi de Cenevre'de ilk otomobil hologramımız 'Dizzy' ile otomobil devlerini şaşırttık. İlk kez Cenevre'de sergilediğimiz sanal robot, sesle mekaniğe komut verilmesini ve yanıt alınmasını mümkün kılıyor. Ayrıca sizinle duygusal bağ da kuruyor. Örneğin; araca terli bindiğinizde 'Klimayı aç' derseniz, 'Sırtınız terli şu an açmam sağlınızı etkileyebilir' yanıtı veriyor. Araçtaki yüzlerce komutu sesle yönetmenizi sağlıyor." tüm yazılımların, kendileri tarafından geliştirildiğini de vurguluyor. Mercedes-Benz'in vip araç dönüşüm noktasında yetkili van partner'ı olan DizaynVip, Avcılar'daki fabrikada 3600 adet "Made in Turkey" damgalı ürün gerçekleştiriyor. 35 ülkeye ihracat gerçekleştiren DizaynVip, yakında Çin, Rusya, Dubai ve ABD'deki yeni yapılanmaları sayesinde otomobil dönüşümünü hand made özelliğini kaybetmeden daha hızlı üretime geçirecek.

Tasarımda sınırları zorluyor: DV-Ross

2013'te Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi Lob'in Europe'ta "Avrupa'nın En İyi Otomobil Tasarımı" ve 2014'te ABD'nin en prestijli organizasyonu IMA IMPACT Teknoloji Zirvesi'nde "Dünya'da Otomobil Tasarımında Teknolojiyi En İyi Kullanan Firma" ödüllerinin sahibi olan ve otomobilleri bir yaşam alanına dönüştüren Erbakan Malkoç, aynı zamanda Cenevre Otomobil Fuarı için DV-Ross isminde yepyeni bir modele de imza attıklarını vurguluyor. Ürün tasarımında her şey yüzde 99 yerli malzemelerden oluşurken, aracın kapısını, perdelerini, kısacası hareketli aksamlarını sesle kontrol edebiliyorsunuz. Hiçbir düğmeyi kullanmadan sadece sesle ihtiyaçlarınıza cevap veren DV-Ross'un içerisinde bir DizaynVip klasiği olan minibar, televizyon, oyun konsolu gibi birçok detay da yerini buluyor. Kişinin tercihine göre tasarımın değişiklik gösterebileceği DV-Ross, zamanını değerli kılanların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz