E-postalara dosya ekleme dönemi bitiyor!

Microsoft'un yeni sistemi tutarsa, artık e-postalara dosya eklememiz gerekmeyecek!

  • Cem Şancı
E-postalara dosya ekleme dönemi bitiyor!

Microsoft, e-postalara dosya eklemenin e-posta sunucularını yavaşlatan en büyük sorun olduğunu düşünüyor ve bunun önüne geçmek için de bir planı var.

Bulut bilişim çağında e-postalara dosya eklemenin gereksiz olduğunu vurgulayan Microsoft, bunun yerine e-posta ile dosyanın OneDrive'da bulunan kopyasının linkini göndermenin daha pratik olduğunun altını çiziyor.

Üstelik bu şekilde bir dosya, birden çok kullanıcıya da istedikleri anda, istedikleri cihazdan erişebilecekleri şekilde ulaşmış olacak. Bunu sağlamak için Microsoft OWA (Microsoft'un Onlime e-mail istemci arayüzü) kullanıcılarının dosya ataşlamak yerine OneDrive'a dosya yüklmesine imkan veren bir seçenek sunmaya başladı. Kullanıcı göndermek istediği dosyayı "OneCloud üzerinden paylaş" seçeneğini işaretleyerek gönderecek olursa, dosya otomatik olarak OneDrive'a yüklenmiş olacak. Owa ile gönderilen dosyalarda alıcılar otomatik olarak dosyaya erişim, indirme ve üzerinde oynama hakkına da sahip olacak ancak gönderici isterse bu izinleri değiştirebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bulut sistemlerinin hacklenme haberlerini aldığımız günlerde direkt olarak "Güvenli olacak mı?" diye soruyor insan...

Peki ya e-mail forward edilirse, sadece alıcı emailleri mi yetkiye sahip olacak? Ya e-maili alan ve forward eden de yönetici yetkisinde ise, claud'da onun için de mi bir kopya olacak. ...... Bu iş yaş

Dosya boyutu çok büyükse zaten sadece OneDrive ile göndermeye izin veriliyordu diye biliyorum.

Yemezler arkadaş, elalemin eline dosya eki vermem. Göstere göstere de insanın gözüne One Drive kullanmak zorundasın denmez ki arkadaş.

Buna gmail yapıyodu zaten yüklerken drive kayıt edip de mi göndereyim diye soruyo....

bu tutmaz. Cloud olayini fazla sardirdiriyrolar ama millet kisitli olarak kullaniyor zira ortada firmalara guven olayi yok bir kere. Isletim sistemini bile buluta tasimak vs yurumez oyle.

One drıve atıp ordan link paylaşıyorum paylaşımı herkez dediğimde direk indire biliyır karşıdaki...Senekerdir kullanıyorum hemde guvenli bnce...

mükemmel bir mantık

Bunun tek sorunu ise kötü niyetli kişilerin bu dosyalarda değişiklik yapıp ya da bir şekilde one drive'a sızıp oradan da bilgisayara ya da oneDrive'ın bağlı olduğu bütün cihazlara sızıp oradaki verilerde casusluğu kolaylştıması olacaktır.

bu uzun süredir hatta sky drive çıktığı zaman vardı sizin haberiniz yok sanırım

gmail in google drive ile yaptığı bu değil mi zaten ? belli bir büyüklükten sonra drive yüklüyor ve link gösteriiyor .

@15 Eki 2014 00:12 dropbox ın da mailbox ile yaptığı şey. Bilmeyenler için aaaa ne kadarda iyi bir fikir dedirtmek için pazarlama yöntemi. Böyle bir yöntemi seçtiklerine göre bilen kullanıcıların Microsoftun innovasyonda epey bi geri kaldığını kabullendiğini de gösteren kanıt

Big Brother see you :)

monedrive -sky bildiğin bilgi hırsızlığı .

ah Microsoft hep geriden gelmek zorunda mısın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir