E-ticarette yeni iş modeli: 'Kapory'

İnternetten alışveriş yaparken ürünleri önce gerçekten görüp, sonra ödeme yapmaya ne dersiniz?

E-ticarette yeni iş modeli: 'Kapory'

'Damacana' uygulamasının ardından Türkiye'yi yepyeni bir iş modeli ile tanıştıran Online İşler A.Ş., 'Kapory' ile e-ticarette atılım yapmaya hazırlanıyor. Ön ödemeli alışveriş hizmeti sunan 'Kapory', üye işyerlerine avantajlar sağlarken, kullanıcıların da indirim ve avantajlara ulaştıran yeni bir iş modeli sunuyor.

"Önce gör, sonra öde"!

E-ticarette "önce gör, sonra öde" sloganıyla hayata geçen 'Kapory', kullanıcılarına indirim opsiyonuna ulaşma fırsatı sunuyor. Satın alınmak istenen ürün ya da hizmet bedelinin tamamı yerine sadece düşük orandaki ön ödemesini yapan kullanıcılar, önce hizmeti ya da ürünü görüyor ve memnun kalırlarsa ödemenin tamamını gerçekleştiriyor. Alınan düşük orandaki ön ödeme sayesinde, olası bir aksaklıkta veya ürünün beğenilmemesi durumunda, hizmet bedelinin tamamını ödenmediği için tüketicinin parası cebinde kalıyor. Limitli sürede indirim haklarını kullanamayan kullanıcılar ise sadece 'Kapory' miktarını ödedikleri için zararları minimuma indirilmiş oluyor.

Yeni nesil ön ödemeli alışveriş modeli 'Kapory', gece hayatından kültür sanata, turizmden eğlenceye, güzellik ve bakımdan restoranlara kadar birçok farklı markanın hizmetlerini, büyük indirim avantajlarıyla üyelerine sunuyor.

İlk 100 bin üyeye, 500 bin TLlik 'Kapory' hediye!

Türkiye'nin ilk ve tek ön ödemeli alışveriş modeli 'Kapory'i hayata geçirmeden önce, e-ticaret pazarında hem üye işyerleri hem de tüketici tarafında ciddi araştırmalar yaptıklarını kaydeden Online İşler A.Ş. CEO'su Timuçin Bilgör, "E-ticaret siteleri üzerinde yaptığımız araştırmalarda birçok eksiğin olduğunu gördük. Tüketiciler, internet ortamından ürün ya da hizmeti alıyorlar fakat kullanmak için gittiklerinde aylar öncesinden tüm ücretini ödedikleri için, ürünü ya da hizmeti beğenmedikleri halde bile kendilerini zorunlu hissediyorlar. Bizler 'Kapory' ile bu ve bunun gibi birçok zorunlulukları ortadan kaldırıyoruz. 'Kapory' ile Türkiye'de olmayan, tüketici ve iş yeri dostu bir uygulamayı hayata geçirdik." dedi. Site henüz hayata geçmeden bile sosyal medya hesaplarından büyük ilgi gördüklerini belirten Bilgör, üye olan ilk 100 bin kullanıcıya, 500 bin TLlik 'Kapory' puanı hediye edeceklerini bildirdi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kapory'e başarılar diliyorum. Çok güzel, iyi niyetli bir sistem. Umarım başarılı olurlar... <Cleverman>

@13 Ağu 2013 06:14 Senin iyi niyetli sistem dediğin sistem. Kapitalizmin yeni ve küçük bir e-numarası gibi duruyor... :P

Önce gör, sonra öde demek nasıl oluyor? İnternetten alacağım ürün zaten yaşadığım şehir, ilçe de olsa buradan alırım. Bu sistem heryer için geçerli değil sanırım. Örneğin; iyi markalı ayakkabı alacağız. Fakat mağazası yaşadığım şehirde yok. Ben bu ürünü nasıl göreceğim ki?

Çok iyi bir fikir.

500bin tl kapory hediye mi? Nasıl ya :S ben anlamadım ürünü beğendim aldım ön ödemesini yaptım, ürünü bana gönderdiler şimdi 50tl ise 10 tl filan mı ödeme yapıyoruz, ee ürün geldi beğenmedim, şimdi ürünü karşı tarafa göndereceğim karşı tarafta 10tl i geri mi verecek :D ama yazıya göre parayı geri alamıyoruz ozaman ürünü geri mi veriyoruz bu durumda kiralamıs gibimi oluyoruz XD

bizim millet para vermez sadece bakmak için , kargo ücreti bile alıvşerişten vazgeçirtirken kapora vermeyi benimseyeceklerini sanmıyorum . gittigidiyor sıfır risk sistemi varken bir de .

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play