Evimizdeki Perdeler Elektrik Üretecek!

Güneş enerjisi ile elektrik üreten akıllı perde 'Solar Curtain' Arıkovanı'nda

Evimizdeki perdeler elektrik üretecek!

Turkcell'in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, güneş enerjisinden yararlanarak elektrik tüketimini karşılayacak bir girişime ev sahipliği yapıyor. Güneş enerji paneli olarak tasarlanan perde görünümündeki Solar Curtain, güneş ışığı bol olan ülkemizde evlerin elektrik ihtiyacını karşılayacak.

Günümüz şartlarında güneş paneli için çatı veya bir arazisi bulunmayanlar için bu olanakları sunan Solar Curtain sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminin üçte biri kadar enerji sağlanabiliyor.

Üretilen elektrik miktarı anlık takip ediliyor

Solar Curtain, ön tarafında onlarca renk ve desen seçeneğiyle bir stor perde görünümüne sahip.  Perdenin dışarıya bakan tarafta ise yüzde 22 verimli hücrelerden oluşan güneş paneli bulunuyor. Gün içinde perde işlevi gören Solar Curtain, aynı zamanda güneş enerjisinden elektrik üretiyor. Mobil uygulama ile perde hem kontrol edilebiliyor hem de anlık üretilen elektrik miktarı da takip edilebiliyor. Kolay kurulumuyla da öne çıkan perde, duvara veya tavana monte ediliyor. Perdeden çıkan tek bir kablo ister doğrudan prize takılabilirken, akü ile de depolama sağlanabiliyor.

5 yıl panel garantili

Perdenin kullanımı ve özellikleri arasında kişiye özel tasarım, yüzlerce renk ve desen çeşitliliği, mobil uygulama kontrolü ve dekoratif olması yer alırken, 5 yıl panel garantisine sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

* Solar Curtain'in Arıkovanı'nda hedefine ulaşabilmesi için 41 gün kaldı ve 100 bin TL'ye ihtiyaç var.

Arıkovanı'ndaki Solar Curtain sayfası içinhttps://arikovani.com/projeler/gunes-perdesi/detay

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Gündüz vakti kimsenin o perdeleri indireceğini sanmıyorum. Gece vakti de zaten sadece ay var. Gelin sizinle güvenli, mini bir reaktör yapalım; şebekeye elveda deyin ve dilediğiniz kadar elektrik sarfedin! Hasıraltı etmeyecekseniz, hemen yapayım! Samimi olmak lazım...

Sen de yorum yaz

Turhost