Facebook at Work'ten yeni işaretler!

Facebook'un ofislere özel işlevlerle donatılmış sürümünden yepyeni bilgiler var!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook @ Work'ten yeni işaretler!

Facebook'un "iş sürümü" yıllardır dedikodulara konu oluyor. The Information ve TechCrunch'a göre bu dedikoduların gerçeğe dönüşeceği gün, bize oldukça yakın.

Facebook @ Work adıyla ortaya çıkması beklenen ofislere özel Facebook, şirketlerin organize olabilmesi için ve iletişim aracı olarak kullanılabilecek. "İş akışı" fikirlerinizi değiş tokuş etmenizi sağlarken Facebook'un tüm metin ve videolu sohbet araçlarına ulaşabileceksiniz. Bunun yanında Etkinlikler ve Live işlevleri elinizin altında olacak.

İşe özel Facebook, normal Facebook'tan çok farklı olmayacak gibi görünüyor ancak sosyal ağın bu sürümünün, şirketlerin çalışanların ağları üzerinde çok daha iyi bir kontrol olanağı sunacağına inanılıyor. Dahası iş kullanıcılarının kişisel Facebook hesabına sahip olmak zorunda kalmayacakları söyleniyor. TechCrunch'a göre hizmet, kullanıcı sayısına göre ücretlendirilecek ve diğer kurumsal yazılım hizmetleriyle birlikte çalışabilecek.

Facebook için kurumsal alana taşınmak sıkıcı bir iş olacak ancak firmanın bir sonraki LinkedIn olmayı düşlemesi ve bu yönde girişimlerde bulunması, akıllıca görünüyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play