Facebook güncellemesi Home'u yıktı!

Facebook'a gelen güncelleme önemli yenilikler getirse de, bu cepleri kullananları felç etti!

Facebook güncellemesi Home'u yıktı!

Facebook'un umduğunu elde edemediği Home giriş ekranına gelen bir güncelleme, launcher'ı iki popüler cepte kullanılmaz hale getirdi. Android'e özel geliştirilen Facebook Home, sadece birkaç cep modeli için kullanıma sunuluyordu.

Android Community'nin raporuna göre resmi Facebook uygulamasına gelen bir güncelleme, Samsung Galaxy S4 ve HTC One'daki Facebook Home desteğini ortadan kaldırdı. Mayıs ayında Home desteğini alan popüler cepler, bu sorunun ortadan kalkması için bir güncelleme daha bekleyecekler.

Home kullanıcılarına iyi bir haber de var. Facebook'a gelen son güncelleme, "app launcher'a sık kullandığınız uygulamaları sürükleyerek yeni bir favori çubuğu oluşturmanıza izin veriyor." Bunun yanında varolan gönderilerinizin kimler tarafından görüntülenebileceğini seçmeniz ve bir mesajda birden çok fotoğraf göndermeniz artık mümkün.

Facebook uygulaması için sunulan güncellemeyle gelen bir başka yenilik ise Facebook Home ile nelerin paylaşılabileceği konusunda yeni gizlilik seçenekleri sunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu kadar gereksiz bir uygulama görmedim

Onu bekleyecek insan olduğunu sanmıyorum. Zaten 4 tane telefon destekliyordu. İkisi de gitmiş.

yalnız güzel olmuş şu an. ilk çıktığında çok eksiği vardı. bence şimdi iyice oturmuş pek eksiği yok beğendim doğrusu

yalnız güzel olmuş begendım dodgusu

yani malar ne dicen

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir