Facebook'ta kısılıp kalanlar...

Facebook Lite kullanıcıları kurt kapanına aldı. İşte onların hikayesi: Facebook'ta kısılıp kalanlar!

  • Ali Güngör
Facebook Lite'ı test edenlerin başına gelenler
Facebook Lite'ı seven de oldu, sevmeyen de

Facebook yeni ince hafif Lite sürümünü Amerika ve Hindistan'da test etmeyi sürdürüyor. Ancak kullanıcılar eski orijinal Facebook görünüşüne dönüş seçeneği olmamasından şikayetçi.

Daha önce kullanıcıların nasıl Facebook Lite'dan memnun kaldığına Facebook Lite nasıl popüler oldu? isimli haberimizde yer vermiştik. Elbette bu durum herkes için geçerli değil, birazdan okuyacağınız talihsiz grup için ise hiç geçerli değil!

Mark Zuckerberg'in Facebook Lite'ı sunmaktaki amacı internet bağlantısının yavaş olduğu ülkelerde de Facebook'u yaygınlaştırmaktı. Kalabalık nüfus ve zayıf altyapı sahibi Hindistan gibi ülkeler bu test için biçilmiş kaftandı. Facebook Lite daha basit ve daha temiz arayüzü ile bir yandan beğeni toplamış, diğer yandan Facebook'un çeşitli uygulamalarını özleyenleri sıkmıştı. Bu sıkılan kullanıcılar eski zengin arayüze dönmek istiyorlar.

Haberin devamında: Peki başlarına ne geldi?

Hintliler test kurbanı

Facebook Lite'a bir kez giren bir daha çıkamaz (Çıkamayabilir)

Hindistan'dan bir kullanıcı, Nishanth Bhushan, Facebook Lite'ı test etti. Daha sonra Facebook'un her ziyaretinde Lite olarak açıldığını ve klasik Facebook görünümüne dönemediğini gördü. Pek çok kullanıcı şikayetlerini dile getiriyor.

Bazıları beta'dan sadece Facebook.com yazarak normal görünüşe dönebildiğini belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise internet tarayıcılarının ön belleğini ve cookie'lerini sildikten sonra başarılı oluyor. Facebook Lite'da mahsur kalanlar şikayetleriyle ilgili geri dönüş almadıklarını belirtiyorlar.

Bu takılı kalan kullanıcılar başka bir bilgisayardan ve farklı bir tarayıcıdan bile bağlandıklarına yine Lite sürümle karşılaşıyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

evet ilk haline dönüş kesinlikle olmalı şu an ki hali çok yavaş (seckindere lüleburgaz

şu facebook denen site timsah gibi gençleri kapıyor. uzun uzun ve boş zamanlarını ekran başında sözde arkadaşlarını bulmak, ya da akrabalarına bir şekilde ulaşmak maksadıyla, ama gerçekte kız tavlamak ve sanal alemde onunla konuşmak için kullanan bir gençliğin geleceğini ben kesinlikle parlak göremiyorum. bir de şu facebook sitesinin kurucusu genç 25 yaşında ve milyarlarca dolarlık servete sahip zengin çocuğun şimdi arkanızdan nasıl güldüğünü düşününce içim acıyor? Atatürk bu ülkeyi emanet ettiği gençleri gördükçe kemikleri sızlıyordur. O'nun kemiklerini sızlatan bu gençlik utansın.bir de gençliği başı boş bırakan, iyi ve güzeli öğretmek yerine serbest bırakan, içki ve sigaranın kucağına iten, onlarla vakit geçirmeyen ebeveynler utansın.yeğenlerimin interneti şu facebook denen ne idüğü belirsiz site için kullanması beni kahrediyor. yasaklansın desem. neye yarar? zaten ben yasağa karşıyım. yasak talebi arttırır. öyleyse özümüze dönelim. interneti bir ilmi araştırma ansiklopedisi gibi kullanalım. bırakın şu facebook saçmalığını... lütfen... bırakın artık....

Facebook kadar saçma bişey yoktur herhalde insanların ki özellikle akşama kadar beraber olupta birbirlerinin resimlerine onlarca kez bakıp yorum yazma zorunululukları takip etmeleri ve daha bir çok saçma özellikleri ile insanları ekrana bağlama düşünceleri nezyakki tutmuş gözüküyor.Kimseye sakın girmeyin falan dediğim yok ama acaba fotoğraf eklemişmi yorum yapmışmı acaba neolmuş diye saatlerce başında durulmasına karşıyım.Birde güzel bir yorum gelmiş şu anki hali çok yavaşmış :))) halimizi siz düşünün

eski haline dönüş yokmu lite yi denemek istermisiniz yazıyodu bende tıkladım eski facebook a dönemiyorum.nasıl dönerim bilen varsa yazsın

Sen de yorum yaz