Facebook tepkilere çok fazla direnemedi

Yaptığı değişiklikle şimşekleri üzerine çeken Facebook, attığı geri adımı bakın nasıl duyurdu...

  • Ümit Öncel
Facebook tepkilere çok fazla direnemedi
175 milyon kullanıcın haklarının korunduğu sözleşme yenilecek.

Sizlere yakın zaman duyurduğumuz Facebook'un kullanıcı sözleşmesindeki çok tartışılan değişikliklere gelen tepkiler, en büyük sosyal ağ sitesinin geri adım atmasına neden oldu. "Kullanıcı haklarına açık bir saldırı" olarak yorumlanan değişiklikten geri adımı Facebook'un patronu Mark Zuckerberg bizzat kendi blog'unda duyurdu ve özetle "sadece daha iyisini yapmak istemiştik" dedi.

Blog yazısında "175 milyondan fazla insan Facebook kullanıyor. Eğer bir ülke olsaydık dünyanın en kalabalık 6. ülkesi olacaktık. Kullanıcı sözleşmemiz sadece haklarımızı koruyan bir sözleşme değil; bu hizmetin dünyanın her yerindeki insanlar tarafından nasıl kullanılacağının yönetim dokümanı" şeklinde açıklama yapan Zuckerberg, sözleşmenin yenisinin hazırlanacağını söyleyerek bu kez daha az resmi bir dil kullanılacağını ve yanlış anlamalara olanak vermeyecek şekilde hazırlanacağını söyledi. O zamana kadar da eski sözleşmeye geri döndüklerinin de altını çizdi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Hemen de bahaneleri hazır :)

Sanki para veriyoruz adam ister satar ister dövme yaptırır lor peyniri yiyerek halay çeker zorla mı kayıt ediyor seni siteye!

Netten kadın ya da erkek bulmanın da bedelleri var elbette.. Mektup yazmayı unuttuktan sonrası hiç önemli değil benim için..

bi de şu saçma arayüzü eskisine döndürseler tam olucak

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play