Firefox'a Google müjdesi!

Kullanım oranı giderek düşen Firefox için son zamanlarda gelen en iyi haber bu olsa gerek...

  • Zeynel A. Öztürk
Google, Firefox arama anlaşmasını yeniledi!
Google, 3 sene daha Firefox'un varsayılan arama motoru olmaya devam edecek

Mozilla, Google ile Firefox'un varsayılan arama motoru üzerinde anlaşmaya vardığını duyurdu. Bunun anlamı, Google'ın Firefox'da üç sene daha varsayılan arama motoru olarak kalacağı.

Google ve Mozilla arasındaki önceki anlaşma, Kasım ayının sonlarına doğru sona ermişti ve iki şirket, anlaşmayı uzatmak üzere görüşmeler yapıyorlardı. Mozilla, gelirlerinin yüzde 84'ünü Google ile olan arama anlaşmasından elde ettiğini daha önce açıklamıştı. Yeni anlaşmanın finansal detayları ise açıklanmadı.

Web istatistik firması StatCounter'a göre Firefox, Chrome'un gerisinde kalsa da bu anlaşmanın Mozilla'ya rahat bir nefes aldırdığı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İlle de Firefox. Adamlar şimdi v.11.0 sürümünü geliştiriyorlar.

google in bu denli büyümesinde firefox un konumu göz ardı edilemez bu nedenle iyi olmuş bence.

Mozilla'ya en büyük desteği Google vermiştir. Firefox bugünlerine Google sayesinde ulaştı ve bu anlaşma mantıklı... Ama Chrome kullanmaya devam :)

insanların bilinç altındaki firefox sevgisini sökemezsin,firefox tarayıcısının olmadığını bir düşünsenize kullanıcılar bunalıma girer fireffox olmazsa internette 5 saat geçiren bu sefer 3 saat zaman geçirir kaybedilen 2 saatsa site sahiplerine pahalıya mal olur ,nasıl gözlem ama

forever firefox : ama şu facebook ve gmail i ilk açarken donup cevep verememesi olmasa gerçekten iyi olur

bir firefoxsever olarak çok rahat bir nefes aldım. en az 3 sene daha firefox!

Sen de yorum yaz