Fortinet, Gelirlerini Hızla Arttırmaya Devam Ediyor

Fortinet gelirlerini hızla artırmaya devam ederken güvenlik cihazları satışlarında da liderliği elinden bırakmıyor.

Fortinet gelirlerini hızla arttırmaya devam ediyor

Önde gelen bir analist firmanın verilerine göre Fortinet satış hızını artırırken sektördeki diğer servis sağlayıcılarından daha çok güvenlik çözümü satıyor.
 
John Maddison, Fortinet Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı
"Yüksek talep gören Fortinet Security Fabric firmanın pazar payını artırırken endüstrideki liderliğini de pekiştiriyor.  Nesnelerin İnterneti'nden (IoT) bulut teknolojisine, fiziksel ve sanal ağlardan, kablolu ve kablosuz ortamlara sunduğumuz kapsamlı, güçlü ve hızlı Security Fabric ile bugün ve gelecekte müşterilerimizin karşılaşabilecekleri tehlikelere karşı kapsamlı bir hizmet sunuyoruz."
 
Son Gelişmelerin Özeti:
Yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerinde küresel lider olan Fortinet® (NASDAQ: FTNT), bugün International Data Corporation'ın Worldwide Quarterly Security Appliance Tracker sonuçlarını açıkladı. Fortinet yıllardır süregelen ve 2017'nin ilk çeyreğinde de pekiştirdiği güvenlik çözümlerinde endüstri lideri konumunu çift haneli kar artışıyla taçlandırıyor. Rapora göre Fortinet en hızlı büyüyen Güvenlik Hizmetleri sağlayıcısı.
                                                                
IDC'nin araştırmasına göre Fortinet bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirini yüzde 21 oranında artırırken sektördeki yüzde 9'luk ortalamanın çok üzerinde yer aldı. Fortinet ilk çeyrekte yüzde 27'lik birim pazar payı kazanarak 2017 cihaz sevkiyatında geçen yıla oranla bu çeyrekte yüzde 30'luk bir artış sağladı. 2017'de kendisine en yakın iki rakibinin toplamından daha fazla birim sevkiyatı yapan Fortinet, 2016 son çeyrek raporunun yayınlanmasından bu yana birim pazar payı liderliğinde yüzde 4'lük bir büyüme daha yakaladı.
 

Fortinet Birim Sevkiyatı ve En Yakın Rakip Karşılaştırması
2014 2015 2016 2017Q1 Toplam
159% 181% 209% 191% 185%

 
(Kaynak: IDC Worldwide Security Appliance Tracker, 2017Q1)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz