Galaxy Golden 2 ile "kapaklıya" dönüş!

Bir zamanların efsanesi kapaklı telefonlar ölmedi, Samsung Galaxy Golden 2 ile geri dönüyor!

Samsung Galaxy Golden 2 ile "kapaklıya" dönüş!

Samung'un medyaya sızan bir broşüründe, Galaxy Golden 2 modeline dair teknik bilgilerin yer aldığı dikkat çekti. Böylece Samsung'un, kapaklı Golden modeli telefonunun devamını getirmek üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

Kapaklı telefonlar, 90'lı yılların sonunda, özellikle Matrix filminde kullanılan Nokia modelinden sonra çok karizmatik bir imaj kazanmıştı ve kapaklı telefonlara olan talep artmıştı. Ancak dokunmatik ekranlı telefonlar ortaya çıkınca kapaklar artık bir yük haline gelmiş ve telefon dünyasından hızla silinmişti. Bugün sadece modern akıllı telefonları kullanmakta zorluk çeken ve yanlışlıkla tuşlara basmasından korkulan yaşlı insanların telefon ihtiyacı için kapaklı telefon talebi bulunuyor. Ancak Samsung, Golden modeli ile bu anlayışı değiştirmeye çalışıyor. Android işletim sistemli, iki ekranlı, dokunmatik tuşları da olan Golden modeli, hem kapaklı telefon nostaljisi yaratırken hem de modern akıllı telefonların yeteneklerini sunuyor.

Android 4.4.4 KitKat ile geleceği anlaşılan Golden 2'nin ekranları da 4.6 inç AMOLED ekran olacak. Ekran çözünürlükleri ise 768 x 1.280 piksel olarak belirlenmiş. İlk Golden modelinde ekran boyutu 3.7 inç'ti. Telefonda 2.5GHz Snapdragon 801 işlemcisi olacak, 2 GB RAM ve Adreno 330 GPU da bulunacak. Telefonun arka kamerası 16 MP, ön kamerası ise 2 MP çözünürlüğünde olacak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Boğaz Köprüsü gibi olacak desenize

Gelirse güzel olur

saçma. herkes bol ekranlı dokunmatik renkli vs akıllı telefon kullanmak zorunda değil. batarya ömrü uzun, 3g, radyo, nfc gibi modern özelliklere sahip klasik tuşlu telefonlara da ihtiyaç var.

resmen çöp

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir