Galaxy S2 güncellemesi ertelendi

Galaxy S2 ve Galaxy Note kullanıcılarının Jelly Bean için tam da ağzı sulanmaya başlamıştı ki...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S2 Jelly Bean güncellemesi ertelendi

Güncelleme konusunda cep üreticilerinin sadece 1-2 senelik ceplerine yenileri kadar önem vermemesi şüphesiz can sıkıcı bir durum. Geçen senenin yıldız cebi Galaxy S2 ve Galaxy Note'un Android 4.1'e kavuşacakları tarih ise tekrar ileriye, bu kez 2013'e ertelenmiş görünüyor.

Galaxy S2'nin Jelly Bean'e yükseltileceği Eylül ayında kesinleşmişti. SamMobile.com'un "güvenilir bir kaynak"tan edindiği bilgilere göre Jelly Bean güncellemesinin Samsung Galaxy S2 ve ilk Galaxy Note'a gelmesi 2013'ü bulacak.

Samsung'un güncellemeyi geciktirmesinin nedenlerinden bir tanesinin geçtiğimiz günlerde oraya çıkan, belirli Exynos işlemcilerine sahip Galaxy'leri etkileyen açık olduğu söyleniyor.

Vodafone'un Almanya kolu, güncelleme tarihi için "2013'ün başları" ibaresini kullanıyor. Samsung İsvirçre ise güncelleme için ilk olarak verdiği Kasım tarihini de şu an Ocak ayına ertelemiş durumda.

Güncellemenin hazır olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Galaxy S2'niz veya Note'unuz için güncelleme hazır olduğunda, cihazınızın ekranında güncellemeyi yüklemek isteyip istemediğinize dair bir soru beliriyor. Güncellemeyi elle denetlemek için Ayarlar > Hakkında > Yazılım güncellemeleri yolunu izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

SAMSUNGUN GERÇEK YÜZÜ !!

çok saçma güncel olmayan bir işletim sistemi her zaman tehlike arz etmektedir..tabi bu google ve samsung için normal tüketiciler umurunda mı onlar paraya bakar yazık yazık..

Cehaletin sesleri...

En iyisi iphone androidli telefon aldim pismanim yinede galaxy nexus aldimda guncelleme sıkıntısı yok ama uygulamalar tam bir rezalet...

Daha 1 yıl öncenin piyasanın en iyi telefonuna desteğini neredeyse kesen samsung a sesleniyorum nokianın yükselişi kaçınılmaz olacak zamanın orta seviye telefonuna 3 yıl destek veren Nokia(5800) geri üstünlüğünü hissettirecektir. Artık tercihlerimi degiştirmenin zamanı geldi s2 dr birsürü sorun var kimse bahsetmiyor bile kendi kendine kapanmalar wifi nin açılmaması daha neyi bekletiyorlar...

Gözünü Sevdiğim Apple Hala iPhone 3GS hala iOS işletim sistemleri gelir iştee fark buuuuuu

yaw bence şu android logosu kene olsaydı daha iyi olurdu sanki.

sony telefonu ne kadar eski olsada ginede veriyo güncelleme

burada htc ye saydırıp duruyordunuz ne oldu samsungda kesti desteği

plastikçi yine ve yeniden rezaletlerine tam gaz devam ediyor. tam komedi bunlar ya :)

Samsung piyasayı o kadar çeşitli model cep ile doldurduruyorsun. İyi güzel ve de hoş ama işin bir yazaılım tarafı var. Unutuyorsun. Sen unuturursan son kullanıcı da gün gelir seni unutur. Haberin ola!!!

haha daha 1 yıl oldu çıkalı.. yaw arkadaşlar paranıza yazk 2000 tl samsunga veriyorsunuz her yıl ve bu kadar parayada plastik kaplama ve güncellenmeyen bir sisteme verilmez.. Benden size öneri 1 ad iphone 5 = 2 Ad samsung samsun 2 ad 4 bin iphone 2000 al en az 2 yıl rahat kullan 2000 liran cebinde kalsın...

Aslında samsungun açıklamasında bir şey eksik "belirli Exynos işlemcilerine sahip Galaxy'leri etkileyen açık olduğu" ve bu açık için mühendislerinin yoğun bir çaba içerisinde olduğu ve güncellemelerin bu nedenle sarktığı idi. Madem bu güncellemeler sarktı neden s3 e 4.1.2 geldi. Sonuçta bu açık s3 leride etkiliyordu. Demek ne olursa olsun s2 yi çember dışına çıkartıyor. Düşünsenize s3 minide olan işletim sistemi daha güçlü olan s2 de yok ve gelmesi için herkes beklentide (bütün s2 kullananlar bilirler 4.0.3 sorunlu, 4.0.4 de giderildi ama Türkiyeye vermedi bari onu yapsalardı) bu gidişlede öğrencilik zamanlarımdaki gibi öğrenim kredisi arttı artacak, arttı ve bu akşam yatacakmış söylentileri gibi etrafta söylenti dolanır durur. Bizde çıkana kadar elimizdeki s2yi satar güncellemelerden faydalanmak istersek ya nexus ya da iphone alırız.

Yav şikayet şikayet, Ben Galaxy s te 4.2 kullanıyorum cm Sağolsun :) Android her türlü güncellersin:D

inşallah 4.3 çıkmadan gelir bu güncelleme.. bu saçmalıkları kullanan var mı hakketen. hala göremediniz mi gerçekleri. gidin windows phone alın iphone alın nedir bu kalitesizlik. takmıyolar işte sizi anlasanıza.

iphone almakmi heya alalimda kısıtlasin alanlari alan yerlerinizde ağrilariniz kısıtlansin gülim bari hahahhahahha

Apple fanboyu cahil kroların ne işi var bu haberde konuda Apple yazıyor mu? hayır... defolun kurtlu elmanızı kemirin... cahil andavallar...

O yarım elmaya okadar para saçma pilastikmiş o cahillere söylüyorum iphonun içindeki işlemci rem ekran hangi firmanın bi araştırın yazılımsal olarakta androidi bi araştırın günde kaçbin aktif ediliyor e dahane evet samsungun kurtlu elmasıyok bu doğru :)))

Tam tarih ne zaman gelicek birde ben telefonu burdan aldim guncellme denetlemeden yapabilirmiyim kendisi ?

yaw ne zaman gelecek bu guncelleme bekle bekle biktik daa

güncelleme sonucu telefon sınıflancak mı??

Sıfırlamak derken? Rehber durur. Uygulamaları ise google playden uygulamalarım bölümünden tekrar yükleyebilirsin.

ocak ayıda bitsin eğer güncelleme gelmezse S2'yi satıcam

oyunlar uygulamalar felan silincek mi yani.

@19 Oca 2013 18:57 sanmıyorum

Zaten Kies Uzeri Guncelemeyi yapabiliyosunuz S3 te 1 Yil sonra Artik Elini Cekicek S4 Ve S3 miniye Yazilim Vercektir

merhaba ben de s2 bulunmaktadı ben teinden yazılım güncellemyi yaptım halde bend yazılım hatası verde ve günleştirme gercekleşmedi.yanlıs %100 doldu... bunu ragmen napmam gerekir.. yardımcı olurmusunuzzz

selamın aleykum yaw ben 4.1.2 yı yukledım s2 ye telefon cok agırlaştı napmam gerek? eskı surume nasıl gecırırım

Sen de yorum yaz