Gelecek Android sürümlerinde o olacak!

Belki Android 4.4.3'te göremeyeceğiz ama bu yenilik, daha sonraki Android'lere çok şey katacak!

Gelecek Android sürümlerinde o olacak!

Google halen Nexus 5'in kamerasını geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürse de, diğer yandan Android kullanıcılarının bu yöndeki ihtiyaçlarını görmezden gelmiyor. Gelen haberlere göre şu an Google, tüm Android'li kullanıcıların kamera sorununu ortadan kaldıracak bir yenilik peşinde. Android'in varsayılan kamera uygulamasının yeni sürümü üzerinde çalışan Google, şu an uygulamanın testlerini gerçekleştiriyor. Peki, yeni kamera uygulaması neler içeriyor?

Google, yeni kamera uygulamasıyla birlikte arayüzü tamamen yeniliyor. Böylece fotoğraf ve video çekimi esnasında görüntü kaybını ortadan kaldırmayı hedefleyen geliştiriciler, vizörün görüntü kazanımını yüzde 100 seviyesine ulaştıracak. Böylece kullanıcılar deklanşöre basmadan önce kameranın çekeceği görüntüyü tam olarak görebilecekler.

Diğer yandan yeni kamera arayüzüne DSLR'lardan alışkın olduğumuz arkaplana bulanıklık ekleme efekti ile Photo Sphere'i de ekleyecek olan Google, gelişmiş panorama ve portre modunu da ihmal etmeyecek. Ayrıca üçüncü parti filtreleme uygulama desteği de sunması beklenen yeni kamera uygulamasının, Android 4.4.3 güncellemesi ile birlikte gelmeyeceği kesin gibi. Görünüşe göre Google, kamera uygulamasıyla ilgili güncellemeyi ayrı olarak sunacak.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ya su google nexus 5 yuzunden butun android kullanicilari kuyrukta bekliyor,,

@04 Nis 2014 15:59 o zaman nexus 5 al hem daha hızlı hem ucuz

ya neden 2.3.6 larda güncellenmiyor. en azından bi performans geliştirmesi yapılsa

@04 Nis 2014 18:29 internette modelini araştır illa custom firmware fln vardır ama garanti dışı olacğını unutmadan yap

Kameralar değişince mi olur bilmem ama manuel netlik ayarıda olmalı. Çünkü karanlık ortamda yeterli ışık olmadığı için telefon kameraları genelde görüntüyü netleyemiyor...

Kamera deyin olay Nokia dır

Bunların hepsi wp 8 de var zaten. L625 ve nexus 4 kullanıcısı olarak Google boşuna kamerayla uğraşmasın. Nokia ve wp pazarda oldukça kamera olayında başı çekecektir.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir