Google arama sayfasına çeviri işlevi!

Google'ın arama sayfası artık isteseniz de, istemeseniz de çeviri yapıyor!

Google Search'ün yeni özelliği...

Görünene göre Google Translate, artık isteseniz de istemeseniz de aradığınız yabancı kelimeleri otomatik olarak tercüme etmeye başlamış durumda.

Bu özellik, ana diliniz dışında bir kelime aradığınızda otomatik olarak çeviri yapıyor. Örneğin "gracias" kelimesi arandığında otomatik olarak İngilizce'ye (thank you, teşekkürler) çevrildiği görülebiliyor. Ancak bu özellik şu anda sadece belirli kelimeler ve kelime grupları için çalışmakta. Ayrıca bu özellik şimdilik sadece bazı ülkelerde yer almakta.

Google bir kez yazıyı çevirdiğinde ise normal tercüme özellikleri devreye girmiş oluyor ve diğer kelimelerin çevirisini yapabiliyor veya başka dillere çeviri yapabiliyorsunuz.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Selam arkadaşlar. Asıl google/yandex/yahoo/bing v.b. arama motorların en ufak şeklini herkes kendi evinde de oluşturabilir. Statik IP'li bir PC'de webserveri kurup, arama sayfası oluşturarak, kendi pc üzerinde kayıtlı kelimeleri arattırabilir. Bu fikirden ibaret, herkes kendi ufak çapında projeler geliştirebilir. Ama insanlar istemezse, o halde "armut pişsin, ağzıma düşsün" deyip, yan gelip yatabilir de... herkez kendi bilir. :) Saygılar!

benim için sıkıntı değil çevirme özelliğini kapatıyorum istemediğim dillerin :D

Güzel bir uygulama. Daha fazlasını bekliyoruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir