Google ayda bir milyar kez ziyaret ediliyor!

1 ay gibi kısa bir sürede tam 1 milyar kişiyi kendine çekti... İşte inanılması başaran isim!

  • Zeynel A. Öztürk
Google ayda bir milyar kez ziyaret ediliyor!
Facebook'un nüfusu bugün, geçen sene yapılan resmi açıklamaya göre 250 milyon daha fazla

Arama devi Google, ayda 1 milyar görüntülenmeye ulaşarak önceki 931 milyon görüntülenme rekorunu kırdı. Sosyal ağ canavarı Facebook ise 750 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Google'ın tüm siteleri, Cnet'in raporuna göre geçen seneye oranla yüzde 8.4 daha fazla eşsiz ziyaretçi aldı. ComScore'un raporuna göre ise bu dönemde en fazla ziyaretçi, Güney Afrika'dan geldi. Google'ı en az görüntüleyen siteler ise Güney Kore ve Çin.

En çok görüntülenen ikinci site 905 milyon eşsiz görüntüleme ile Microsoft olarak açıklanırken, onu üçüncü sırada 704 milyon görüntüleme ile Facebook takip ediyor. Üçüncü sıranın sahibi sadece birkaç ay önce Yahoo idi.

Bunun yanında TechCrunch'ın raporuna göre Facebook, aylık 750 milyon etkin kullanıcıya sahip. 'Etkin kullanıcı'yı belirlemede kullanılan ölçüt ise kullanıcının son 30 günde siteye oturum açıp açmadığı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Facebook bir senede 250 milyon arttırmış. İlginç. Ama çoğu kişinin birden fazla hesabı var. Bu yüzden pek de gerçek bir rakam değil 750 milyon

750.000.000 nu direk tarayıcı açıldığında Google sayfasını kullandığı için.

facebook çakma ya o 750 milyonun şuraya yazıyorum kesinlikle 200 milyonu sahte facebookda donduruyon kapatmada yok onuda sayıyolarsa bi 100 de ordan yak hadi ne kaldı ki yalan bu facebook ya gerçek amacı yakınlarınızla sohbet etmek diyor ama resmen birden çok hesaba izin veriyor rahatlıkla önleyebilirler ama adam sayısı artırıyor gözüküyor diye bişi demiyolar

google bu şaşırmamak lazım çok başarılılar

Google'a chip.com.tr yazarak girenler var! Yüzlerce siteye tam alan adını yazarak girenler var! Adres çubuğu ne işe yarıyor? Böyle olursa Google tabi ki o kadar ziyaret edilir!

Sen de yorum yaz