Google bunu da mı yapacak?

Hemen her alanda bir servisi bulunan Google şimdi de Google Drive ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor

Google, Dropbox'a rakip oluyor!
Resmin büyük halini görmek için tıklayın

Görünen o ki Google, çok yakında yeni bir hizmetini kullanıcılara sunacak. Google Drive ismini taşıyan bu servis ile Google, "bulut"a yatırımını sürdürerek kullanıcıların belgelerini kendi sunucularında muhafaza etmeyi umuyor.

Bir GeekWire okurunun, Google'ın kendisine Google Drive servisini hizmete açtığını belirten bir mesaj yolladığını iddia etmesi ile birlikte, bu servisten herkesin haberi oldu. Yandaki resimde de görebileceğiniz Google Drive'ın şu an için son derece popüler olan Dropbox'a da ciddi bir rakip olacağı sanılıyor.

Ücretsiz olması beklenen Google Drive'ın hem son kullanıcıya hem de kurumsal müşterilere sunulması beklenirken, servisin "premium" hesap seçeneği de olacak ve depolama birimini artırmak isteyenler ücretini ödeyerek servisten daha da fazla faydalanabilecek.

Tabi tüm bunlar şimdilik sadece bir iddia üzerine yürütülen fikirlerden ibaret. Google'dan servisle ilgili henüz bir açıklama yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google yaparsa en iyisini yapar.

Bende bunu bekliyordum......

Girmediği bir bu alan kalmıştı.Ben de biliyorum Google yaparsa en iyisini yapacağını hatta bazı servislerini bende kullanıyorum ama Microsoft ve Apple a tekelci deyip Google a dememek ne olur bilmiyorum

Beklenen bir şeydi. Gelirse süper olur.

Aramalarımız, evimiz, arkadaşlarımız, e-postalarımızdan sonra burunlarını sokmadıkları tek şey kalmıştı: dosyalarımız. Google'ı ve teknolojilerini seviyorum ancak gizlilik konusunda ciddi endişelerim var.

Skydrive aldı başını gidiyor

Alıntı:
""Google gizlilik konusunda ciddi endişelerim var.""

Geç kalmışsın. Google nin zombi insan projesi hızla ilerliyor.

DropBox bu konuda şu hali ile rakipsiz. Özellikle hem mac hemde windows sürümlerin olan süper kullanışlı bir tool 'a sahipken.

Max_Real Qnx

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play