Google'dan arama sonucu engelleme işlevi!

Google aramaları artık eskisi gibi olmayacak... İşte internet devinin yaptığı büyük yenilik...

Google'dan arama sonucu engelleme işlevi!
Artık arama sonuçlarından istediğiniz siteyi çıkarabileceksiniz

Google arama sonuçlarınızda istemediğiniz sitelerden kurtulmanız artık mümkün.

Perşembe günü resmi Google blog'unda duyurulan site engelleme aracının kullanımı oldukça kolay: Google arama sonuçlarından bir siteye tıklayıp Google'a geri döndüğünüzde, siteyi sonraki aramalarda engellemeye yönelik bir seçenek görüyorsunuz.

Site engelleme tercihleriniz Google hesabınızda saklandığından işlevin çalışması için oturum açmış olmanız gerekli. Herhangi bir zamanda engellediğiniz siteleri görmek isterseniz endişlenmenize gerek yok. Google herhangi bir siteyi engellediğinde gizli sonuçları göstermeye yönelik bir seçenek sunuyor.

Benzer arama filtreleme özelliği yaklaşık bir ay önce bir eklenti yoluyla Chrome tarayıcısı için de sunulmuştu. Ancak işlev Google'ın sunucularında değil tarayıcı seviyesinde çalışıyordu.

Yeni işlevin önümüzdeki birkaç gün içinde herkes için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

eklenti falan mi kurmak lazim? ben denedim yok bende yöle bir özellik.

Müthiş bir yenilik. Bu beni çok rahatlatır! Hem de çooook! :D

çok iyi :) eklentiden kurtulmuş olduk

Nasıl bir müthiş yenilik sorabilirmiyim acaba Google bu sayede aslında hangi sitelerin aramalarda rabet gördügünü hangilerin işe yaramadıgını anlıyacak ve ona göre hareket edecek oysaki siteler her zaman degişmeye ve gelişmeye bizim isteklerimizi er yada geç karşılamak adına daha sonrada ilave edilecek bilgilerle aradıklarımızı bulabilecegim kaynaklar haline geldigi zaman ne olacak ? engellenen sitelerin bir daha engelini kaldır tekrar

ilginç ama gerek yok

yaa ozaman arayan kisinin ne aradigi dosyasinda gorunecek ve fislenecek

Ebeveyn denetimleri açısından olumlu sayılabilecek bir gelişme; ama yetişkin internet kullanıcılarına hitap ettiğini pek düşünmüyorum. Kimse fişlenmek istemez.

İşte mükemmel bir yenilik daha. Daha önceden söylemiştim bunu. Şimdi yapmaları çok iyi oldu.

Bazı yorumlar (aynı kişiler tarafından) bu özelliği başka yerlere çekmeye çalışmışlar. Hiç ilgisi yok gizlilikle. Artık gereksiz içi boş, hiç bir bilgi vermeyen, beni kandırmaya yönelik siteleri çatır çatır engeleyebileceğim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir