Google Drive'dan 1TB ücretsiz alan kazanın!

Biraz uğraşarak Google Drive'da 1TB ücretsiz depolama alanına sahip olmanız mümkün!

  • Onur Seven
Google Drive'dan 1 TB ücretsiz alan kazanın!

Microsoft geçtiğimiz günlerde OneDrive hizmetinin depolama miktarlarını azaltarak Office 365 abonelerinin 1 TB, ücretsiz kullanıcıların ise sadece 5 GB depolama alanına sahip olabileceğini açıklamıştı. Ücretli hizmet planını bile 50 GB ile sınırlandıran Microsoft, bu hamlesi ile kullanıcılardan büyük tepki toplamıştı.

Ve şimdi Google kullanıcı memnuniyeti konusunda kimin patron olduğunu göstermek adına ücretsiz kullanıcılara depolama alanlarını 1 TB kapasiteye kadar yükseltme şansı sunuyor. Elbette bu belirli şartlara bağlı ancak bunlar da oldukça makul görünüyor.

Bu temelde, Google Haritalar (Google Maps) hizmetinin iyileştirilmesi adına yürütülen teşvik programı dahilinde mümkün olabiliyor. Google Haritalar'da fotoğraf paylaşan, yerel soruları yanıtlayan, yer ekleyen/düzelten ve yorumlar yazan kullanıcılar, hakkında ek bilgi sağladıkları her mekan için puan kazanarak ödüllerin kilitlerini açabiliyor.

Seviyeler, kazandığınız puana göre belirleniyor ve her katkı için 1 puan alıyorsunuz. Ayrıca yer başına en fazla 5 puan kazanabiliyorsunuz. Google Drive üzerindeki 1 TB ücretsiz depolama kilidini açmak için ise 200 puan biriktirmeniz gerkiyor.

İlgileniyorsanız yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Yerel Rehberler programına kayıt olmak ve Google Haritalar'ın Android ya da iOS sürümünün yan menüsündeki "Katkılarınız" sekmesiyle ilerlemenizi takip etmek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Ohooo ooo, hiç olmazsa microsoftun aldığı verdiği belli. Google ise resmen kullanıcılarına muz gösterip, maymun koşturuyor... Google ve çirkin poiitikları... Yeni bir şey yok...

@27 Kasım 2015 00:21 Google daha ne yapsın ulan cahil herif? Katkıda bulun bedava 1TB senin olsun diyor. Microsoft gibi her şeyi paraya dökmemiş. Nankörsünüz nankör.

@27 Kasım 2015 00:21 Oksijenimi çalmaktan vazgeç.

@27 Kasım 2015 06:19 Hah, işte bu sözlerin benzerini 1920 de İngiliz Mandası isteyenler de söylüyordu. Demekki nesilden nesile aktarılıyormuş bazı şeyler...

@27 Kasım 2015 09:17 Sen gündüzleri doğaya oksijen salıvermiyormuydun ?!? Ben sana oksijenin geceleri lazım olduğunu zannediyordum...

geçiniz..işkence çekmeye gerek yok...

İşte bu yüzden Google'ı seviyorum. Microsoft gibi her şeyi paraya dökmemiş. Katkıda bulunan insanlara 1TB ücretsiz veriyor. Bazı kör cahiller hala kuru muhalefet yapıyor. Ulan yapacağın şey 1-2 hafta Google Haritalara gönüllü katkıda bulunmak sonra 1TB senin. Daha Allah'tan belanızı mı istiyorsunuz bre nankörler? Microsoft gibi paralı olsa daha mı iyi? Şu Google'a düşmanlık yapan herkes ahmak kıt kafalı ms fanboyları....

50 olsa anlayacağımda 200 nedir. Ölme eşşeğim ölme

200 nedir hiç yoktan 30 falan olaydı ölme eşşem ölme

Kendi ulkende casusluk yap diye hayali mul satiyor...

@27 Kasım 2015 10:56 Bir zamanlar Japon turistlerin hepsine ülkelerinin sony kamera hediye etmesi gibi.

katılmak için uygulamayı indirmek şart mı

Bedava verse kimse yüzüne bile bakmaz! Sırf böyle dolambaçlı yoldan, bir moka yarayıpta ödül kazan üzerinden verdiği için insanlara enteresan geldiğinden kafası basan bir şekliyle angaje olacaktır. Sanki hayvanat bahçesinde modifiye yeni yöntemle hayvan besleme gibi; maymuna patlak top içine saman doldurup bir iki kuru üzüm yemiş sakla uğraşarak bulsun, ayıya buz içinde meyve ver oynayarak bulsun ve ödül ile sevinsin! Var mı başka izahı?!

Benim onedrive 30gb ucretsiz digeride 58 gb falan 45gb da yandex var zamaninda aldik iste

Sadece oylama yapsakta sayılıyor mu?

gayet mantıklı. 200 veri girmek o kadar zor değil. her gün 10 tane girsem 20 günde tamam

2 yıllık kullanıcıyım bu yüzden 30 GB alanım var hem de ücretsiz.....

Hiç uğraşamam onedrive varken.

1tb yükleme ve internetimiz var nede indirmeye akn sağ olsun verseler bile kullanamayacağımız için sorun yok.

2 sene için geçerli olacağını da ben hatırlayayım.

@28 Kasım 2015 00:18 İşte işin en civcivli yanı da bu.

o kadar kasmaya gerek yok, yandex disk kullanırım epey kapasite veriyor

@28 Kasım 2015 18:09 100 tane yandex disk hesabı aç 1 tb olsun :))

Ben yaptım ve 200 puana da ulaştım ama 100 GB verdi

En iyisi MEGA direk 50 gb veriyor üctetsiz ve hızlı upload ediyor

230 puan topladım ama hala 15 gb gözüküyor bunu nasıl düzelteceğim

kardeş 300e yakın puanım var. hala alanım 15 gb nasıl olacak mantıklı açıklarmısın

Haberi yapmışsınızda arkasında kim duracak Detay açıklam birşey yok açıklama yetersiz

O kadar da abartılacak birşey değil

650 puanım oldu ama hala ücretsiz alanım 1TB olmadı neden? ne yapmam gerekir?

Sen de yorum yaz