"Google hükümete yalan söylüyor!"

Microsoft ve Google pek iyi geçinemeyebilirler, ama daha önce bu kadar ağır sözler hiç söylenmedi!

  • Gökay Özbudak

Microsoft'un hükümet için açılan e-posta hizmetlerinde yine hükümet tarafından kayırıldığını düşünen Google, bunu dava konusu yapmış ve Birleşik Devletler hükümetini dava etmişti. NetworkWorld'un haberine göre, Microsoft Google'ı yalancılıkla suçladı.

Microsoft'un ortaya attığı iddiaya göre; Google'ın var dediği FISMA (Federeal Bilgi Güvenlik Yönetimi Hareketi) sertifikası aslında Google Apps'de bulunmuyor. Google'ın hükümete yalan söylediğini belirten yazılım devinin bu açıklamaları Adalet Bakanlığı'nı da oldukça şaşırttı. Google Apps Premier'in bu sertifikası bulunuyor ancak daha güvenli olduğu iddia edilen ve sitesinde sertifikanın var olduğu şekilde reklamı yapılan, hükümetler için Google Apps'in böyle bir sertifikası bulunmuyor. Google halen bu ibareyi sitesinden de kaldırmış değil ve sertifikayla ilgili sorulara henüz cevap vermiyor.

FISMA sertifikası e-posta gibi servislerin çözümlerinde ve yönetimlerinde belirli bir güvenlik seviyesine erişildiğini gösteren bir sertifika.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Alirlar sertifikayi microsoftun gozune sokarlar.

ben google da sevmiyorum microsoft uda :D her ikiside yalancı şirket :D :D :D :D :D :D

Ikisi de buyuk sirket ama ben Google'i daha basarili buluyorum. Google urunleri gercekten daha kullanisli... Microsoft da birseyler yapmaya calisiyor ama her seferinde yuzlerce guncellemeye maruz kaliyoruz...

Microsofta güvenmiyorum ama google a hiç güvenmiyorum.

çok büyük şirketlerin hiçbirine güvenmiyorum.bağımsız üreticiler ve açık kaynak kodlu programlar gözümde bu devlerden daha büyük gözümde.

Al birini vur ötekine.

hukumet te herkese yalan soyluyor, ne var bunda?

Sen de yorum yaz