Google'ın telefonu hacker'ların hedefinde

Galaxy Nexus, Nexus 4 ve Nexus 5... Bu 3 Nexus cep, önemli bir tehlike ile karşı karşıya!

  • Cem Şancı
Google'ın telefonu hacker'ların hedefinde

Google'ın kendi markası ile pazara sürdüğü Anroid telefon modeli Nexus, hacker'ların hedefi haline geldi. Galaxy Nexus, Nexus 5 ve Nexus 4 modellerinde yer alan bir açık, hacker'ların gönderdiği bir flash SMS sayesinde telefona sızmayı mümkün kılıyor.

SMS geldiğinde telefonun ekranında bir uyarı beliriyor. Eğer telefon sahibi bu uyarıyı ekrandan kaldırmazsa hacker'lar telefonun kontrolünü ele geçirebiliyorlar. Bu telefonların otomatik ayarlarında, SMS geldiğinde sesli uyarı bulunmuyor. Dolayısıyla, telefonun otomatik ayarlarını değiştirmemiş olan kullanıcılar, zararlı SMS geldiğinde farkına varmayabiliyorlar ve ekranda açık kalan uyarı penceresi aynı zamanda hacker'ların telefona sızması için de bir kaçı açıyor.

Telefonu reboot eden hacker'lar, PIN şifresi ile kilitlenmiş SIM'erin yeniden GSM ağına bağlanmasını engelliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Neymiş ne yapmak gerekiyor yani SMS gelince ne uyari veriyor

Ekranda kalan bir SMS'in nasil bir acigi olabilir? Demekki bu hackerlarin yaptigini google zaten yapiyordu. Ulan hacker'a mi google'a mi kizacagiz bende bilemedim.

Hack falan yok ortada bildiğin ddos aç kapa bişiyi kalmaz. Tek sıkıntı kilitlendiğinde haberin olmuyor o kadar. Kalıcı hasar yok. Haberi böyle yayınlamayın.

android ne zaman güvenli bir sistem oldu ki

@05 Ara 2013 22:53 asıl Dandios güvenli değil Obama'nın kullanması yasak...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play