Google Maps: 4 yeni, konforlu özellik

Harita hizmeti Google Maps'e dört yeni özellik eklendi. Fonksiyon yelpazesi böylece büyümüş oldu...

  • Halil Mollaoğlu
Google Maps: 4 yeni, konforlu özellik

Google, harita hizmeti Google Maps'e dört yeni özellik ekledi. Başka özelliklerin yanında artık kullanıcı Google Earth'den eklentileri aktarıp haritaları bunlarla beraber düzenleyebiliyor.

KMZ ve KML dosyaları, Google Earth için çıkarılmış popüler eklentilerdir. Şimdiyse bunlar Google Maps' aktarılabiliyor. Fakat bu şekilde 3D modellemeler oluşturulamıyor. Google'ın sanal yerküresine aktarım yapıp düzenleme imkânı da sunulanlar arasında.

"Work together" linkine tıklayan kullanıcılar başka kişileri E-Mail ile çağırıp haritaları beraber düzenleyebiliyorlar. Başka bir yenilik ise önceden bahsedilmiş olan Yüzeysel-Görünüm özelliği. Bu özellik sayesinde dağlar ve ırmaklarla dolu fiziksel bir harita görüntüleniyor.

Ayrıca Google Maps'in arama özelliği Street View'a genişletildi: eğer varsa arama sonucu olarak sadece adres ve farklı bilgiler değil, istikametin fotoğrafları da gösteriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Son günlerde google iş yapmaya başladı!

google mapsin birde offline versiyonu çıksa çok iyi olacak

Google maps offline olarak terabytelar dolusu yer tutacağını tahmin ediyorum. Fakat belki belirli bir ülkeyi kapsayacak şekilde neden olmasın?

OFFLINE versiyo cikti ama sadece GOOGLE PHONE'da. Yani, kaba GOOGLE makinasini satin almalisiniz

yakında adamlar uçan araba kullanıma sunacaklar onlarada yaparlar muhakkak :)

beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bence google bilgisayar dünyasının en büyük firması. birçok uygulamayı bize ücretsiz sunabilen başka hiç bir firma yok. google sen bizim herşeyimizsin..

Sen de yorum yaz