Google Play'e yeni kategoriler geliyor!

Google, uygulama mağazası Google Play'de yapacağı önemli değişim için düğmeye bastı!

  • Cenk Atlı
Google Play'e yeni kategoriler geliyor!

Dün Family Library özelliğine resmi olarak kavuşan Google'ın mobil uygulama mağazası Google Play, VR için iki ay önce ayrı bir kategori açmıştı. Google şimdi de mağazadaki alt kategorileri daha da arttırmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda alt kategoriler listesinin yeni genel ilgi alanlarını da içerecek ve geliştiricilerin de daha doğru bir sınıflandırma yapmasına yardımcı olabilecek bir biçimde genişlemesi bekleniyor.

Listede yer alacak yeni başlıklar ise Sanat & Tasarım, Otomobil & Taşıtlar, Randevu & Etkinlikler, Yemek & İçki, Konut & Ev ve Ebeveyn şeklinde olacağı belirtiliyor. Bu sayede Google Play'de yapılan arama sonuçlarının da kullanıcıları çok daha spesifik başlıklara ulaştırması bekleniyor

Google Play'de ayrıca bazı eski alt kategorilerin de yenileriyle karıştırılmaması için yeniden adlandırıldığı açıklandı. Buna göre 'Ulaştırma' kategorisinin yeni adı 'Haritalar & Navigasyon' olurken 'Medya ve Video' kategorisi ise artık 'Video Oyuncuları & Editörleri' olarak anılacak. Değişikliklerin önümüzdeki 60 gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Mobil chrome a eklenti desteği gelsin ve eklentileri play store dan indirelim. Birde bu eklentiler diğer tarayıcılarlada kullanılabilsin. Bunun için açık kaynaklı olması gerekiyor. Çünkü diğer tarayıcıların bu kodu kullanarak böyle birşey olur.

Sen de yorum yaz