Google'dan görsel aramaya reklam!

Google'ın görsel arama sayfalarında artık bunları görürseniz, sakın şaşırmayın!

  • Zeynel A. Öztürk
Google'dan görsel aramaya reklam!

Google, reklamlarını gözümüzden kaçırmamamız için yeni yollar geliştiriyor. Firma, görsel arama sonuçlarına eklediği alışveriş reklamları yoluyla, görsel arama sayfasından direkt olarak alışveriş yapmanıza izin verecek.

Google yeni işlevin satın almayı hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı amaçladığını söylüyor. Ancak yeni işlevin kısmen Amazon gibi alışveriş sitelerini hedefine almış olması da muhtemel. Çoğu kullanıcı, satın almak istediği ürünü Google yerine alışveriş sitesi üzerinde aratabiliyor.

Google'ın bir başka yeniliği, ürünlerin stok durumu konusunda bizleri bilgilendirmeyi amaçlıyor. Bu yeni işlev, herhangi bir ürünün belirli bir satıcının elinde bulunup bulunmadığını görmenizi, envanter içerisinde arama yapmanızı mümkün kılıyor. Bu sayede mağazanın web sitesine gitmeden veya telefon etmeden, mağazayı ziyaret etmenize değip değmeyeceğini öğrenebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Reklam yüzünden Google ürünlerini kullanmak zor. İki üç reklam koydu diye Microsoft a kızıyorlar. Reklam olmazsa Google batar zaten. Yakında android de reklamdan geçilmeyecek.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost