HTC'den şaşırtıcı itiraf!

Bir HTC yöneticisinin ağzından çıktığı söylenen bu sözlere şaşırmamak elde değil!

  • Ender Duman
HTC'den şaşırtıcı itiraf!

Merakla beklenen Android telefon HTC One'ın piyasaya sürülmesinin biraz gecikeceği konuşuluyor. Bunun nedeni de parça tedarikçilerinin artık HTC'yi önemli bir marka olarak görmemesi olarak açıklanıyor. Yani telefonları oluşturan bileşenleri üreten irili ufaklı firmalar, aldıkları siparişleri yönetirken diğer firmalardan (tahminen Apple, Samsung gibi) gelen siparişlere öncelik veriyorlar. Bu iddialar, gariptir ama bir HTC yöneticisine ait.

Wall Street Journal'a açıklamalar yapan ve adı açıklanmayan "bir HTC yöneticisi" şunları söylüyor: "Sipariş tahminlerimizi kökten değiştirmemiz ve geçen yıl sevkiyatlarda yaşanan beklenmedik düşüş nedeniyle firma olarak bileşen tedarikçilerini yönetmekte zorlu çekmeye başladık. HTC kamera bileşeni elde etmekte zorlanıyor çünkü tedarikçiler artık onu birinci seviye bir firma olarak görmüyorlar."

Bizzat bir HTC yöneticisinin yaptığı söylenen bu açıklama, bir anlamda akıllı telefon piyasasının Apple ve Samsung'a kaldığını gösteriyor. Bu da, HTC ve ürünleri hakkında ne düşünürseniz düşünün, son kullanıcı açısından pek hayırlı bir gelişme değil. HTC gibi iddialı bir firma dahi bu şekilde zorluklarla karşılaşıyorsa, yeni rakiplerin ortaya çıkması, nispeten küçük üreticilerin ayakta kalması imkansız görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Bunu söylemesi iyi olmamış.

Asıl zor durumda olan HTC aslında ama milley hala "Nokia,batıyormuş öhehe" deme derdinde. Android iş yapıyor diye htc göze güzel geliyor. Acilen samsung ve Apple ın onunun kesilmesi lazım

kendi düşen ağlamaz

HaTiCe ' nin neresi iddaalı firma Bir kere aldık HaTiCe ' yi aldık merakımızı !!

haticegülün suçu ne...

Çamaşır makinesi üreten firmanın cebini alırsanız hT©' nin suçu ne olur

@22 Mar 2013 19:43 kafaya bak bir mağazaya gidiyorsun mağazada bu arkadaş nasıl alınmışsa ha gerçi her firma artık bir özürlü çalıştırmak zorunda buda onlardan biri galiba.ben samsung galaxy s3 alacağım diyorsun tak hemen basıyor yorumunu " ama o çamaşır makinası üretiyor".

Bende bu insanları anlamıyorum affedersiniz ama salak mısınız ? Samsung veya apple yada kendi kullandığınız markalar dışındaki üreticiler batsa,kapansa siz niye mutlu olmaya başlıyorsunuz? Olay tekel mi olsun nedir isteğiniz ? aldığınız 2000 bin liralık telefonu da bir kaç katı fiyat fazladan vermek mi niyetiniz ?

HTC kaliteli bir marka değil ki... tabi tedarikçiler ciddiye almaz...

@grezimonk ne bilirsin ki

@Andro Gerzimonk ne bilir bilmem ama.Htc One alıp tarayıcı/pil performansının yerde gezdiğini.HTC Sensation XL'de Resmi rom'u wifi üzerinden alıp telefonun wifi ve bluetooth modülünün yandığını bilirim.HTC batmaya mahkumdur.Çin ve HTC,Huawei,ZTE,Turkcell-Vodafone Dandroid telefonları yüzünden insanlar Android'i yanlış anlıyor,yanlış yorumluyor.Androidi Samsung ile deneyimlemelisiniz.O zaman bu kelimelerin gidişatının nasıl da değiştiğini göreceksiniz.

@23 Mar 2013 08:53 o konularda haklısın fakat kanımca suçlu şirket değil ceo

yapılan olumsuz yorumlar sanırım htc nin verdiği rahatsızlıktan olsa gerek, elbette hiçbir cihaz mükemmel değildir ama HTC cihazlarıda özellikle son çıkarmış olduğu cihazlarda oldukça iyi ve hatta tasarım ve işlevsellik olarak şu ortada dolanan takozlardan çok daha iyi ve ayrıca her önüne gelenin elinde de olmasın iyidir, iphone ve htc kaliteli işçilik ve tasarım ama sanırım çoğunun aklının bir köşesinde olmalarına rağmen janjanlı reklamlar la ve ordan burdan araklama teknolojilerle iğrenç tasarımları birleştirenler daha cazip geliyor ve böylece çamur atma kendini rahatlatma durumları ortaya çıkıyor, şu konu altındaki biçok yorum gibi :) iyiki ipone ve HTC var inadına kalite daha ne olsun :)))

Beter olur inşallah vur şimdi kafanı dağlara taşlara

Nokia batıyor diyorlar ama onun kadar şık zarif alımlı telefon uretmıyrlar sende gider plastık cep alırsın bın tane sorun yasarsın ama hiç dile getirmezsin para vererek ağzını susturuyorsun tam bir mallık.. Ben telefon işletiyorum elimden ne cep devleri geçti en ideali Nokia yılların tecrübesi.

HTC Desire HD kulanicisi olarak,böyle bir Android süper mobiltelfon görmedim.fakat şimdi Sony xperia Z var.bana başka markalarin,özlem ve hasretini Aratmiyor ve süper.

Zenqinin Malı Züqürtün Çenesi.. Millet üretiyor bizde bakıyoz..:(

benim şuan ki kullandığım ikinci telefonum olarak htc yi sectim ve çok memnun kaldım gerçekten adamlar hakkını veriyorlar kardeşim sağlamlık kunusunda şıklık konusunda özellik konusunda herkes ne derse desin benim gözümde lider bir firma eliştiren arkadaşlar kullanmadıkları için bilmezler bu kalitenin ne demek olduğunu kalite htc ile yaşanır varsa bu kadar sağlam bir cihaz çıkaran bir firma söyleyin

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play