IBM, Apple'ın en büyük müşterisi olabilir!

Teknoloji devi, sektördeki en büyük rakibinin en büyük müşterisi olabilir!

IBM, Apple'ın en büyük müşterisi olabilir!

iOS cihazlar için kurumsal uygulama geliştirme konusunda Apple ile ortaklık yapan IBM, aynı zamanda şirketin en büyük müşterisi de olabilir. IBM, çalışanlarının kullanması için 2015 yılı sonun kadar 50 bin MacBook satın almayı planlıyordu. Ancak gelen bilgiler bu sayının çok daha yükselebileceğini göseriyor.

MacRumours adlı internet sitesinin yayınladığı şirket içi röportaj videosunda, IBM Bilişim Kurulu Başkanı Jeff Smith, Apple ile yaptığı MacBook pazarlığının detaylarını anlatıyor.

Smith, toptan alım için fiyatta indirim yapılmasını istediğini ve Apple yetkilisi Niall O'Connor'ın bunu yapmalarının mümkün olmadığını belirttiğini söylüyor. Bu aşamadan sonra IBM yetkilisi Smith, peki sizin en büyük kurumsal müşteriniz kim diye sorduğunda, Niall O'Connor en büyük müşterilerinin yılda 25.000 MacBook aldığını belirtmiş.

Bu cevabın üzerine Smith, kendilerinin 150 ile 200 bin arasında alım yapmak istediklerini söylediğinde, Niall O'Connor'un bunun harika bir fikir olduğunu ve hemen bir araya gelmeleri gerektiğini ifade ettiğini söyledi.

Anlatılanlara bakıldığında IBM'in yakın bir zamanda sektördeki "rakibi" Apple'ın en büyük müşterisi haline gelebileceğini söyleyebiliriz.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

IBM PC ile Apple'lı ümdüz etti yeni ceo ile kölesi olacak...

Gelipte casper dan alacak değil ya! Çinlilere para vereceklerine abd lilere para veriyorlar bu kadar basit.

Adam resmen IBM'i bitirmeyi planliyor, zavallilar. Bir zamanlarin dev firmasi ne hallere dusmus peeh...

İş başka, dostluk başka...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir