İki farklı iPhone 6 söylentileri güçleniyor!

Apple, bu sene bizlere sadece tek bir iPhone 6 sunmayabilir... İşte gelen son iPhone 6 iddiaları!

İki farklı iPhone 6 söylentileri güçleniyor!

Yeni bir rapor, Apple'ın 4.7 inç'lik ve 5.5 inç'lik iki farklı iPhone 6 modelini denediğini iddia etti. Rapora göre Apple safir camla kaplı cepleri ve kavisli ekranları deniyor. İddiaya göre her iki telefonun da 2014'te tanıtılma ihtimali var.

Tayvanca web sitesi Economic Daily News'un Apple'ın tedarik zincirinden geldiğini iddia ettiği bilgilere göre iPhone 6, 4.7 inç'lik ve 5.6 inç'lik iki farklı modelle karşımıza çıkacak. Wall Street Journal, daha önce firmanın 4.5 inç'ten büyük ve 5 inç'ten büyük iki cep planladığı söylenmişti. Çinli analist Sun Chyang Xu da iPhone 6'nın 4.7 ve 5.7 inç'lik modeller olarak piyasaya sürüleceğini söylemişti.

4.7 inç'lik iPhone'un 1280x720 çözünürlüklü bir ekranla geleceği, 5.7 inç'lik modelin ise 1.920x1.080 Full HD çözünürlük sunacağı söyleniyor. Bu bilgilerin de Apple'ın tedarik zincirinden geldiği öne sürülüyor.

Farklı kaynaklar, ekran boyutları hakkında farklı şeyler söylese de birleştikleri bir yer var: Apple'ın iki farklı ekran boyutunda iPhone ortaya çıkaracağı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bir kere 1280x720 veya 1920x1080 diyorlarsa kesin uydurmadır.. Apple hiçbir zaman o standartlara uymadı hep kendisi belirledi çözünürlükleri. Samsung sandılar herhalde asıl telefon full hd onun minisi hd diye uydurmuşlar. Ben eminimki eğer bu büyüklükte telefon çıkarırsa apple 2048x1536 olur onların çözünürlüğü.

Büyük ekran çıkarsın. Azda ufacıkt fiyat insin. Başka marka satılmaz satış rekorları kırar. S5 fos çikti çünkü

phablet kadar iPhone...

sevgili Apple'ın yeni mühendislik harikası 5S'in retina ekranı zaten kusursuza yakın bir kalitede bir de bunun safir ve full hd olduğunda ki kaliteyi düşünemiyorum bile...

Sen onlara para de 20 tane iPhone da çıkarırlar o parayı kapmak ve Samsung'u sollamak (en azından sollamaya çalışmak) için. Sadece Retrica için kullanan küçük kızlar ve marka olduğu için kullananlar olduğu sürece iPhone daha çok telefon çıkarır.

ben 5" veya 5.5"olanı alırım. tabi 2015de 2.el alırım, hem pahallı hemde peşin:)

bence ikisi de fullhd olmalı.

android cilere kopya derler buyuk ekran kavisli ekran basjasindan cal bn yaptim de bide toza ve suya dayanikli yap bari

android cilere kopya derler buyuk ekran kavisli ekran basjasindan cal bn yaptim de bide toza ve suya dayanikli yap bari

Herşdy tamamda 1280x720 ekran neymiş !!

yukarida apple a bir arkadas kopyaci temis apple iphone 5s e parmak izi ile korumayi eklemesinin uzerinden birkac ay gecti bakiniz samsung s5te ayni teknolojiyi ayni yerde kullandi. ya gecin sunlari neyin kafasindasiniz, haa gucunuz apple a yetmiyorsa onu soyleyin :D

@26 Şub 2014 18:08 senin dediğin o parmak izi sensörünü motorola zamanında kullandı dostum. ilk apple tarafından kullanılmadı yani. ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir