İlk 5 tamam ama ya diğer altısı?

Windows 7'nin tartışılan tarayıcı ekranı hakkında tüm devler konuştu, ama onlar ilk kez konuşuyor...

  • Ümit Öncel
İlk 5 tamam ama diğer 6 tarayıcı şikayetçi
Tarayıcı seçim ekranında ilk bakışta sadece 5 büyük tarayıcı görünüyor...

Microsoft gibi dünya çapında faaliyet gösteren firmaları en çok zorlayan konulardan biri de, farklı ülke veya bölgelerin uygulamalarına ayak uydurmak zorunda kalması. Neyse ki Avrupa'daki tekelcilik suçlamalarını, Avrupa Komisyonu'nun da desteğiyle Microsoft, tarayıcı seçim ekranı ile bir orta yol bulmayı başardı.

Tarayıcı seçim ekranı başta Opera olmak üzere diğer önemli taryaıcı sahiplerini de oldukça memnun etti. Fakat herkes bu kadar da memnun değil. Bildiğiniz gibi tarayıcı seçim ekranın ilk bakışta sadece en büyük 5 tarayıcı görülebiliyor. Diğer 6 daha küçük tarayıcıyı bulmak ise o kadar da kolay değil.

Bu 6 tarayıcı yani Maxthon, SlimBrowser, Avant Force, Flock, Sleipnir ve GreenBrowser, bu durumundan memnun değiller ve kendi tarayıcılarının daha çok görülebilmesi için yeni bir düzenleme umudu ile Avrupa Komisyonu'nun kapısını çaldılar. Flock'un patronu Shawn Hardin konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Büyük tarayıcılardaki kadar paramız olmadığı için onlarla aynı seviyede mücadele etmemiz mümkün değil. Bu yüzden tarayıcı seçim penceresi bizim için çok önemli ve şimdiki hali bizim açımızdan son derece büyük bir hayal kırıklığı..."

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hemen dava hen para kıırma çabası, önce bi rica etsen bizimkinide öne koysan desen Microsofta.

Vuran vurana Microsoft'a :D

Yaslayın sırtınızı iyice.

az önce aklıma geldi de, bu tarayıcıların hiçbirinin sürümleri internet explorer kadar kalıcı değil. yani 10 gün içerisinde bile eskiyebiliyorlar. windows güncellemeleri yetmezmiş gibi bir de bununla uğraşmak çok kötü bence.
o ekran gelince yine IE yi tercih edip, diğerlerini baştan indirip kurmak çok daha mantıklı

SlimBrowser zaten Internet explorer tabanli, Flock ve maxthon ise FireFox motoru kullaniyor.
Avant ve Greenbrowser sadece kend motoruna sahip.

Ayrica greenbrowser'i koyarlarsa da ben dava acarim, o ne rezil bir tarayicidir oyle resmen bohcaci ya...

Yazık la acıdım, paramız olmadığı için demiş yaf.

bende tarayıcı yazacağım , Microsoft benim tarayıcıyı da koysun bu seçim ekranına...!!! bir ben mi fakirim ülen...!!!!

saygılarımla...!!!

en güzeli hepsini alt alta sıralasın. iyi bir araştırma yapsın ki dışarıda browser kalmasın. ya da browser üreticileri isimlerini ms'e göndersin. :))))))))))

Sen de yorum yaz