İlk izlenim: iPhone 2'nin artıları - eksileri

Çıkmasına az bir süre kalmışken, CHIP Online iPhone 3G hakkındaki ayrıntıları sizin için özetledi...

Yeni nesil iPhone testte: Güçlü ve zayıf yanları
iPhone 3G: Daha hızlı ama aynı zamanda daha iyi mi?

iPhone 2 için UMTS, GPS navigasyon ve uygun bir fiyattan bahsediliyor. Fakat yapılan ilk testler yeni Apple cep telefonunun dikkat çekici zayıflıkların da olduğuna işaret ediyor. CHIP Online iPhone 3G'nin tüm zayıf ve güçlü yanlarını size gösterecek.

Yeni iPhone'un 11 Temmuz'dan itibaren temin edilebilecek. İlk tester'lar San Francisco'daki tanıtımda 3G modelini mercek altına alabildiler.

Uzmanlar en azından UMTS özelliği ile ilgili hemfikirler: Web siteleri HSDPA veri turbosu ile saniyeler içinde yükleniyor; neredeyse WLAN hızında. EDGE-iPhone'a göre kabul edilebilir bir ilerleme. Üzerinde herkesin anlaştığı bir diğer konu ise iPhone 2'nin kasası: Yoğun miktarda plastiğe rağmen iPhone 2 birinci sınıf hissi veriyor ve elde hoş duruyor. Buna karşın GPS navigasyonla yapılan ilk testler her seferinde tatmin edici olmadı: Tester'lardan birisi yer belirleme de başarısız oldu, bir diğer ziyaretçi ise San Francisco'nun haritasını yükleyebildi.

Galerimizde iPhone 3G'nin zayıf ve güçlü yanlarını analiz edeceğiz ve tester'ların görüşlerini özetleyeceğiz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

11 haziran değil 11 temmuz sanırım hatalı yazılmış

bilgiler için teşekkürler hala 3g iphone üzerinde 2mp camera bulunuyor ve arka kapak değişmiş 3g eklenmiş güzel bunlar fakat ülkemizde satışa sunulabilcek mi acaba ...

vodafone anlaşma yaptı apple ile ülkemizde 2008 son çeyrekte satışa sunulacak gerekli bilgileri ve ön sipariş formunu vodafone.com.tr de bulabilirsin.

ohooo daha çok varmış bende temmuzun sonunda gelir diyordum:@

Avrupda çok ucuzmuş diğerine göre, 400 euro dedi bi akrabam

ABD de 8gb modlini 200 dolara alabiliyorsunuz ama at&t ile 2yillik sozlesme yapmaniz gerekli. O zaman fiyat 400 dolar oluyor.

ben turkcellden sıraya girdim bakalım nasıl olacak, en çok merak ettiğim şey testlerini bulamadığım internet tarayıcısının flash destekli mi? değil mi?

ikiel ile kullanım gerektiren bir telefon.donanım iyi. işi gücü olmayanlar için zaman öldürücü olabilir. her işlemin i tunes üzerinden yapılması olayı fazla kişiselleştiriyor. bence gençler arasında tutmaz

Samsung i900'e bakmadan karar vermeyin

nedir bu iphone tam olarak ben hala anlamış deilim :S normal telefonlardaki gibi bi trkcell bi avea deiştirebiliyomuyuz:S yoksa normal telefonlarımızmı daha iyi yksa iphonemu ?? :S:S:S

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir