CHIP Online GTA IV'ü sizin için inceledi

CHIP Online inceledi: Ortalığı kasıp kavuran Grand Theft Auto IV nasıl bir oyun? Yeni neler sunuyor?

Sonuç: Alalım mı?

Sonuç: Alalım mı?

Sonuç olarak GTA IV kelimenin tam anlamı ile başından saatlerce kalkamayacağınız mükemmel bir oyun. Ancak temelde sadece aslında çoktan var olan harika bir oyunun detayları iyileştirilmiş hali.

Son zamanların çok satan oyunları Call of Duty 4 veya Halo 3 göz önüne alınacak olursa, tüm bu isimler daha önce tanınan tasarıların üzerine kurulular ancak yinede değerlerini kaybetmiyorlar. Araçların tasarımındaki, otomatik nişan alma sistemindeki yada diğer detaylardaki eksiklikler dikkat çekiyorlar fakat oyunun genelinde çokta can sıkıcı değiller.

Rockstar yoğun ve kapsamlı hikayesi ile yakanızı hemen öyle çabucak bırakmıyor. Böylece saatlerce eğlencenin garantisini veriyor. Bir çok datayla donatılmış ayarlar ve kendi kendisi ile dalga geçen diyaloglar ve daha bir çok ilginç fikir bu oyunu rakiplerinden açık ara ile en zevkli oyun haline getiriyor.

CHIP Online notu:
Bizim değerlendirmemiz tek oyuncu modunu kapsıyor. Çok oyuncu modunu yeterince test edemedik. Bu testi de en kısa zamanda size ulaştıracağız.

Grafik:
Görüntü kalitesi genel itibariyle üst düzeyde ama en üst düzeye ulaşmıyor. Atmosfer yoğunluğu resim kalitesinden daha da etkileyici.

Ses:
Burada her şey düzenli: Arka fon müziğindeki birinci sınıf şarkılar, sunucular, radyo ve televizyon, kaliteli patlamalar ve diğer özel efektler sunuluyor.

Oynayış:
Niko Bellic`in rolüne girip, Liberty City`i güvensiz bir hale getiriyorsunuz. Alışılmış GTA tarzı kontroller ile hayatınızı mutlu mutlu sürdürebilirsiniz.

Çok oyunculu:
16 oyuncuya kadar

BİR BAKIŞTA GRAND THEFT AUTO 4
Sistem PS 3, Xbox 360
 
+ Başarılı bir hikaye, senaryo
+ Gerçekçi efektler ve görüntüler
+ Teknik yenilikler
 
- Çok iyi olmayan araç kullanım özellikleri
- Yapay zeka daha iyi olabilirdi


GTA4'ün AYRINTILI İNCELEMESİ BU AY LEVEL'da. KAÇIRMAYIN!
Bilgi İçin: http://www.level.com.tr/level/

Sonuç: Alalım mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

gta vice ile san andreas arasında dağlar kadar fark vardı sanırım bu oyun ilede bi önceki sürüm olan san andreas arasında çok fark olucak

bekleyip görücez inşallah umduğumuzu buluruz

pcye geleceği zamanı iple çekiyorum.

TAM OLARAK PC PLATFORMUNA NE ZAMAN ÇIKICAJ MERAK EDİYORUM

AYRICA ARAŞITRMANIZ SÜPER OLMUŞ DAHA DOĞRUSU İNCELEMENİZ

TŞKLER CHİP ONLİNE

harikaaaaaaaa

Tek kelimeyle Süper Bi Oyun PC başından Kalkmayı Düşünmiyeceksiniz Bile...

harika bir oyuna benziyor..

PC'ye cıkmadıktan sonra isterse en iyi oyun olsun ne olur ki?

Oyunlar sadece pc için yapılmaz yapılmamalıdır ama konsollar sadece oyun için yapılır. 1/1 uyumlu ve 2 ayda bir parça değiştirmeyenler içindir konsollar. Niye pc ye çıkmayan oyun olmasın ki bence esas oyunlar konsollara exclusive olarak çıkıyor.

pc ye çıkmayınca isterse en kral oyun olsun benim için o oyun gta 1 gibidir

Oyuna lafım yok hastasıyım zaten fakat bu yazıyı yazan arkadaşımın devrik cümleleri, kimi anlaşılmaz yerleri, yazım hataları gibi kısımları gördükçe üzüldüm doğrusu.Chip daha iyilerine, Chip okuyucuları daha iyilerine layık diye düşünüyorum.

pc de oynanması süper olur ama pc parçalarının değiştirme falan insanı konsol almaya itiyor şu anlık ps3 de düşünülemez zaten :D

kasımda pc ye çıkçak diye bi söylenti var inşallah doğrudur ya bu oyunu pc de oynayamazsam deliririm ps 3 almaya da para yetmez 1200 küsür ytl maşallahı var of be rockstar çok ayıp ettin gta severlere he :(

yalnız oyun 18+ olduğu için çocukların oynaması sakıncalı..

Pcye cımıcaksa benım ıcın gta 1 deeri bile yoktu sevgili arkadasım benımıcın deeri mario bile deildir sadece bozuk cızılmıs cdlerım kadar deerıvar onlarıda atıom cope gidior

spidey doğru söylemiş, yazım hataları konusunda Chip ve Chip okuyucuları daha iyilerine layık, örneğin bence şu arkadaşın yazdığı yorum yayınlanmamalıydı: "Pcye cımıcaksa benım ıcın gta 1 deeri bile yoktu sevgili arkadasım benımıcın deeri mario bile deildir sadece bozuk cızılmıs cdlerım kadar deerıvar onlarıda atıom cope gidior"

bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir oyun var mı? bunu sitem etmek birikimsizlikten olsa gerek.PC uyarlamalı oyunlar da daimi bir adım önde teknik açıdan...

sonunda beklediğim oyun cıktı ya biran önce gelsin türkiyeye hemen alıcam hiç başka caresi yok eminim san anderas gibi buda süper olmustur:))

"bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir oyun var mı? bunu sitem etmek birikimsizlikten olsa gerek.PC uyarlamalı oyunlar da daimi bir adım önde teknik açıdan..."

Bu yoruma katılmıyorum. Bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir çok oyun var bu bir, ikincisi de pc uyarlamalı oyunların ps'ye göre teknik açıdan geri olduğu bir çok oyun daha var ! Birikimsizlikten bahsetmişken, araştırma yapsanda sevinirdim doğrusu ;)

keşke ps2 de çıksa

Mütiş bi oyun tek kelimeyle

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir