Intel, 3D kameralı cep prototipini gösterdi!

Intel'in yeni 3 boyutlu kamerası sadece telefonların değil, PC'lerin de kaderini değiştirecek!

Intel, 3D kameralı cep prototipini gösterdi!

Vücut hareketleriyle kontrol işiyle yakından ilgilendiği bilinen işlemci devi Intel, etrafı 3 boyutlu olarak görebilen telefon prototipini gösterdi.

Çin'deki bir etkinlikte Intel CEO'su tarafından gösterilen prototip, benzer işlevi sunan cihazlardakinden daha küçük ve daha ince bir kameraya sahip. 6 inç'lik bir telefonla bütünleştirilen kamera, 3 boyutlu algılama teknolojisinin bugünkü telefonlara uyarlanmasının mümkün olduğunun bir ispatı.

Intel'in laptop'larda, masaüstü PC'lerde ve tabletlerde kullandığı RealSense teknolojisi, yakında telefonlarda da kendisine yer bulacak. Birçok yeni olanak sunacak olan teknoloji, Windows 10'daki yeni oturum açma sistemi Windows Hello'ya da güç verecek.

Benzer teknolojileri daha önce görmüş olsak da bu gelişmeler, 3 boyutlu kamera gibi işlevlerin yeni nesil elektronik cihazlarda standart hale gelebileceğinin bir işareti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

microsoft kinecti eklemeliydi telefonlara. Kaç yıldır bekliyoz getirmediler şu sistemleri bi türlü

Halo degilmiydi o hello nerden cikti

3d camera olayı yıllar önce htc evo 3d telefonda vardı baya iyiydi hatta :) erken çıkan telefonmuş demekki..arkadaşın dediği gibi microsoft kinect eklemeli telefonlara en azından amiral gemisine ekleyerek yenilik yapmalı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir