İnternette zaman öldürmenin en kolay 5 yolu!

Canı sıkılanlara özel: İşte internette zaman öldürmek için yapabileceğiniz en eğlenceli 5 şey...

İnternette zaman öldürmenin en kolay 5 yolu!
İnternet'te zaman öldürecek saçma iş sayısı oldukça çok

İnternet, hayatımızı değiştirirken zaman öldürmek için de birbirinden ilginç yolları bize sunuyor. Bir zamanlar TV, masa oyunları ve arkadaşlarımızla geçirdiğimiz zamanın tamamını artık internet emiyor. İşte internette zaman öldürmenin en kolay 5 yolu:

WikiPedia çukuru: WikiPedia'da Elizabeth Taylor'ı aramak gibi masum bir eylemin ardından 3 saatlik aptalca ve yorucu bir yolculuğa hiç çıktınız mı? Bu oldukça kolay. Elizabeth Taylor'dan Cat on a Hot Tin Roof'a tıkladığınızda, oradan ise Mississippi'ye, ardından 2000 U.S. Census'a, ardından imputation'a, bootstrapping'e ve 'sample size'a gittiğinizde kendinizi geldiğiniz yerin modayla ne ilgisi olduğu merak eder bir halde bulabilirsiniz.

Youtube, Facebook ve fazlası

Bazılarımız için Facebook'un bir de karanlık yönü var

YouTube çılgınlığı: YouTube'da 'hey şey' var. İlgilendiğiniz herhangi bir konuda bir videoyu seyrettikten sonra 'Related video' (ilgili videolar) bağlantılarıyla kendinizi alakasız videoları seyrederken bulabilirsiniz.

Facebook avareliği: Sanırız Facebook'suz bir hayat düşünülemez. Normal iş saatlerde yaptığımız mesajlaşma, arkadaşlarınızın bağlantılarına tıklama gibi etkinliklerden bahsetmiyoruz. Facebook'un geceleri daha karanlık bir köşesi de var. Eski kız arkadaşınızın ne yaptığını, soyadının değişip değişmediğini arayıp taramak, belki onlara mesaj göndermek gibi. Veya daha kötüsü, arkadaşlarınızın arkadaşlarının resimlerini incelemek gibi...

Kendinize teşhis koymak: Kanser veya farklı hastalıklara sahip olup olmadığınızı WebMD üzerinden veya internetten arama yaparak karar veriyorsunuz. Ancak bir rahatsızlığınız varsa internetin size reçete yamayacağını unutmayın.

Mesajlar

İnternet sayesinde çok sayıda yeni insanla tanışabiliyoruz, ancak...

Mesajlar: İnternette genel mesajlaşmadan hacker'lara özel mesaj tahtalarına her konu için mesaj sitesi mevcut. Bu sayfaların birçoğu ise ilgisiz ve saçma tartışmalarla dolup taşıyor.

Ancak buralarda birşeyler atıp tutmak, gerçek hayatta yabancılarla konuşmaktan daha kefiyli çünkü herkes sizi anlıyor!

İnternet bizi birçok yeni insanla tanıştıyor... en azından onların avatarlar'ı ve takma isimleriyle. Ancak muhtemelen gerçek hayatta bu insanlarla beş dakika bile geçirmezdiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bakın işte şu makaleyi çok sevdim...!!!
gerçekten fikir veren harika ve güzel anlatımı olan bir makale olmuş. konu içeriğini ise hakikaten güzel buldum. çünki alt konulara çok tatlı espirilerle ve doğru yaklaşımlarda bulunmuş...

tebrikler...

saygılarr.r.rr

aynen saçmalık demek facebook demek.

"İnternet bizi birçok yeni insanla tanıştıyor... en azından onların avatarlar'ı ve takma isimleriyle. Ancak muhtemelen gerçek hayatta bu insanlarla beş dakika bile geçirmezdiniz."

bunu sevdim :D

Elizabeth Taylor'dan Oksitanca'ya ulastım :D

facebook youtube chat filan bunlarla zaten vakıt olduruyoz,baska baska

Voltran'ın arka bacağı Google'a saygılarr.r.rr

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost